Je proč si vybrat naši fakultu!

„Pro nás příjemná zpráva, pro vás méně příjemná zpráva je, že jsme nejžádanější lékařskou fakultou v zemi.“ Tak přivítal děkan doc. Ondřej Hrušák potenciální zájemce o studium na 2. LF UK. O Den otevřených dveří byl tradičně velký zájem, posluchárna s kapacitou 300 míst praskala ve švech.

Profesor Vladimír Komárek, který od příštího měsíce vystřídá ve funkci současného děkana, jemuž končí po osmi letech funkční období, navázal na úvodní slova ujištěním o kontinuitě na fakultě, jako neurolog doporučil všem uchazečům pevné nervy a zdůraznil, že ten, kdo projde úspěšně náročným přijímacím řízením, má následně velkou šanci 2. lékařskou fakultu absolvovat. O důvodech, proč si vybrat právě 2. LF, pohovořil proděkan pro vědu a výzkum, prof. Jan Trka. Jaké to jsou? Kromě jiného rodinné prostředí menší fakulty (poměr studentů k pedagogům je 4:1), špičkoví odborníci a pracoviště, zázemí největší nemocnice v zemi a s tím spojené nejširší spektrum pacientů, důraz na vývojový aspekt nebo výběr mnoha směrů v biomedicínském výzkumu. Minulé i současné významné osobnosti fakulty poté přítomným představil doktor Michal Pelíšek.

Profesor Roman Kodet, proděkan pro studijní záležitosti, který celým programem provázel, seznámil zájemce o studium všeobecného lékařství, fyzioterapie a ošetřovatelství s průběhem přijímacího řízení. Veškeré informace lze najít i na webu fakulty zde. Totéž se týká i přípravného kurzu, o němž mluvil a jehož garantem je profesor Zdeněk Sedláček. Studentka 5. ročníku všeobecného lékařství Danka Humlová poté nabídla vtipně odlehčený pohled na fakultu očima studenta a upozornila mj. i na zdejší pestrý společenský život a studentské spolky. V diskusi, moderované proděkanem pro vnitřní záležitosti, doc. Janem Lefflerem, odpovídali představitelé fakulty zejména na otázky týkající se průběhu přijímacího řízení, a dále např. možností zahraničních stáží nebo praxe při studiu. Všichni přítomní, jichž bylo odhadem hodně přes čtyři stovky, měli následně možnost zúčastnit se ve skupinkách pod vedením zaměstnanců fakulty prohlídek vybraných pracovišť.

Všem pedagogům a zaměstnancům fakulty, včetně referentek Studijního oddělení pod vedením paní Marie Havlové, kteří se na bezchybné organizaci a průběhu Dne otevřených dveří podíleli, patří velký dík. Uchazečům o studium na 2. lékařské fakultě pak přejeme hodně štěstí!

Foto: Zdeněk Kabelka

Vytvořeno: 21. 1. 2014 / Upraveno: 18. 12. 2018 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková