Prohlášení rektora UK v Praze

Prezident republiky nesmí stát nad zákony této země, říká rektor UK v Praze profesor Tomáš Zima v prohlášení z 28. května, komentujícím aktuální vývoj situace v souvislosti s odmítnutím prezidenta Miloše Zemana jmenovat tři z navržených kandidátů na profesora. Přinášíme i video z brífinku po jednání rektorů Univerzity Karlovy prof. Tomáše Zimy a Vysoké školy ekonomické prof. Hany Machkové s prezidentem republiky Milošem Zemanem a ministrem školství Marcelem Chládkem.

Starší prohlášení rektora UK v Praze prof. Tomáše Zimy z 5. května 2015 si můžete přečíst zde.

Stanovisko akademického senátu 2. lékařské fakulty k odmítnutí prezidenta Miloše Zemana jmenovat tři z navržených kandidátů na profesora z 6. května 2015 si můžete přečíst zde.

Vytvořeno: 29. 5. 2015 / Upraveno: 18. 6. 2018 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková