Všem, kdo přispěli na konto Help Aquila, srdečně děkujeme!

Ještě máme všichni v čerstvé paměti tragické události, které na jaře letošního roku postihly italské město Aquila. Naše fakulta má s lékařskou fakultou v Aquile partnerskou smlouvu v rámci programu EU Erasmus, proto se vedení fakulty snažilo rychle nabídnout účinnou pomoc, alespoň v rámci existujících možností. Ve spolupráci se studentským spolkem Motolák se podařilo získat na konto pomoci Help Aquila více než 20 000 Kč. S fakultou v Aquile máme nasmlouván výměnný pobyt pro 2 studenty ročně. Je samozřejmé, že italská strana nemůže žádné naše studenty přijmout, ale v rámci pomoci jsme nabídli možnosti výuky pro italské studenty rozšířit. Většina aquilských studentů působí na italských univerzitách. Možnost pokračování studia v Praze využili 4 kolegové z 5. a 6. studijního ročníku.

Studenty z Aquily, kteří v říjnu nastoupili na naši fakultu, přivítal na schůzce 8. října 2009 děkan fakulty doc. Hrušák a zástupci programu Erasmus. Na setkání jsme diskutovali o současné situaci v Aquile a potřebách a očekáváních ze studia v Praze. Individuální studijní plán těchto kolegů musí zohlednit zejména skutečnost, že vzhledem k přerušení akademického roku neměli možnost složit zkoušky z řady předmětů, které již doma absolvovali.

Na závěr setkání pan děkan předal italským studentům finanční dar z konta Help Aquila, jako podporu na pokrytí ubytovacích a studijních nákladů při pobytu v Praze. Zdůraznil, že prostředky poskytli zejména studenti a pedagogové naší fakulty, a popřál aquilským studentům úspěšný pobyt.

Všem, kdo přispěli na konto Help Aquila srdečně děkujeme! Současně děkujeme všem pedagogům, kteří budou aquilské kolegy vyučovat.

MUDr. Rudolf Černý, CSc.
koordinátor programu Erasmus