ZÁPISky ze senátu 2. LF UK – 16. 10. 2013

„Konečně funguje UNIS!“, znělo z úst předsedy akademického senátu prof. Vladimíra Komárka skoro ještě dřív, než začalo samotné senátní zasedání.

Univerzální nemocniční informační systém (UNIS) je komplex programů, který řeší počítačové řízení provozu FN Motol, se kterým pracují lékaři a sestry na každém klinice. Možnost studentů nahlížet do dokumentace, do denních epikríz a konziliárních vyšetření nebylo až do této doby oficiálně povoleno. Boj o UNIS začal tak dávno, že už si nikdo ani nepamatuje kdy, určitě to ale přesáhlo i osmileté volební dvojobdobí našeho děkana. Až tedy od tohoto října funguje oficiální studentský login a doufám, že se brzy stane pravidelnou součástí studentského koloběhu na klinikách.

Na tuto zprávu navázal děkan zprávami ze zasedání. První se týkala zapisování volitelných předmětů. Seznam volitelných předmětů a nová pravidla pro jejich zapisování byla vyvěšena 14. 10. Stejně tak byl zveřejněn seznam klinik a jmen odborných asistentů či sekundárních lékařů, kteří participují na novém předmětu 5. ročníku K10.

Během prázdnin (zejména té víc podzimní části) začala prosakovat voda do prostoru, kde se v Motole nachází šatny. Mikrobiologie i hygiena označila, že vše je v pořádku. Vše samozřejmě není v pořádku a děkanát se snaží situaci vyřešit.

A teď radostnější zpráva. Fakulta slaví šedesáté výročí! Oslava proběhne 27. 11. 2013 od 17.00 v Karolinu. Součástí oslav bude i pravidelný podzimní koncert fakulty.

Děkan na zasedání předložil ke schválení návrh Disciplinární komise ve složení:
MUDr. Michaela Kotrová,
doc. MUDr. Pavel Dřevínek, Ph.D.,
doc. MUDr. Josef Zámečník, Ph.D.,
prof. MUDr. Martin Vízek, CSc.,
Daniel Suk,
Libor Svoboda.
Akademický senát návrh schválil.

Důležitým bodem zasedání bylo oficiální vyhlášení voleb kandidátů na děkana. Do 1. 11. 2013 můžete své nominace na kandidáty pro volbu děkana vkládat do nominačního boxu, který je umístěn na sekretariátu děkana. Setkání akademické obce s kandidáty proběhne 20. 11. od 13.00 ve Velké posluchárně. Volbu kandidáta na děkana bude volit akademický senát Univerzity Karlovy ten samý den po skončení setkání.

S volbou děkana byla v říjnu na senátu vyhlášena volba zástupců do akademického senátu univerzity. Zástupce do AS UK volí všichni členové akademické obce. Návrhové kolo proběhne přes nominační elektronický formulář od 11. 11. do 15. 11. Volba samotná potom od 25. do 26. 11. 2013. Volební období v AS UK je tříleté a fakultu na univerzitním plénu reprezentují dva studenti a dva pedagogové.

Závěrečným bodem zasedání bylo vyzvané představení studentských spolků fakulty před akademickým senátem. Výzvy využil jak studentský spolek Motolák, tak i lokální pobočka IFMSA CZ.

Další zasedání akademického senátu se bude konat ve STŘEDU 20. 11. 2013 od 14.30 v knihovně Neurologické kliniky, 2. patro, uzel D, a hlavním bodem zasedání bude volba děkana 2. lékařské fakulty. Připomínáme, že jednání akademického senátu jsou veřejná a členové akademické obce jsou samozřejmě zváni.

-DankaHumlová-

Vytvořeno: 30. 10. 2013 / Upraveno: 23. 4. 2019 / MUDr. Jana Djakow