ZÁPISky ze senátu 2. LF UK – 16. 4. 2014

Akademický senát na svém zasedání přivítal děkana prof. Komárka, který na zasedání přednesl nové informace z děkanátu a vyjádření kolegia děkana k otázkám vzneseným na březnovém zasedání senátu.

Vyjádření kolegia děkana k počtu studentů v kruzích:
Studijní oddělení bude dodržovat počet studentů v kruhu tak, aby nebyl vyšší než 20. Jmenné seznamy studentů pro jednotlivé kruhy budou zaslány elektronicky na začátku akademického roku přednostům všech klinik a ústavů. Pokud bude chtít přednosta vyhovět žádosti studenta s individuálním studijním plánem přestoupit do jiného kruhu, bude to zcela v jeho kompetenci. Je pouze na něm, aby na navýšení počtu studentů v kruhu reflektoval případnou úpravou výuky.

Vyjádření kolegia k výuce českých studentů v anglickém jazyce:
Děkan fakulty doporučí všem vedoucím jednotlivých ústavů a klinik, aby výuka českých studentů v anglickém jazyce probíhala jen v případech hodných zvláštního zřetele a byla oznámena vždy před zahájením příslušného semestru.

Vyjádření kolegia k situaci na Ústavu histologie a embryologie ve smyslu problematiky hodnocení písemných testů a otázky ústního zkoušení:
Doc. Vajner spolu s dr. Uhlíkem byli kontaktováni dne 9. dubna a byl vysloven názor členů AS i kolegia děkana, že všechny zkoušky z předmětů zabezpečovaných Ústavem histologie by měly mít ústní část. Je možná kombinace písemného testu, ale následovat musí ústní zkoušení. Stanovení podmínek zápočtu, a tedy podmínek pro připuštění k ústní zkoušce je v dikci pracoviště. Nahlížení do testu je možné formou diskuse nesprávně zodpovězených otázek, případně lze postupovat probráním výsledků hned po skončení testu a zhodnocení otázek v celém ročníku najednou (v posluchárně), či v jednotlivých kruzích. Ošetření této otázky je rovněž v dikci pracoviště, bude to však prodiskutováno se studijním proděkanem. Pravidla budou stanovena na začátku zimního semestru ak. roku 2014/2015. V tomto akademickém roce bude výuka a zkoušení postupovat podle stávajícího schématu.

Na závěr pozval děkan všechny na pravidelný jarní koncert „Britten versus Britten“, který se bude konat v úterý 20. 5. 2014 od 19.30 v Karolinu. Na harfu bude hrát Kateřina Englichová, na hoboj Vilém Veverka.

Další zasedání akademického senátu se bude konat ve středu 21. 5. 2014 od 14.30 v knihovně Neurologické kliniky, 2. patro, uzel D. Připomínáme, že jednání akademického senátu jsou veřejná a členové akademické obce jsou samozřejmě zváni.

-dankahumlova-

Vytvořeno: 5. 5. 2014 / Upraveno: 5. 12. 2018 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.