ZÁPISky ze senátu 2. LF UK – 21. 11. 2012

Listopadové zasedání se konalo právě uprostřed probíhajících voleb do akademického senátu. Návrhové kolo bylo za námi, druhé kolo před námi. Výsledky voleb jsou již na webu. Nový mandát začíná zvoleným senátorům v únoru 2013. Na leden nového roku plánuje pořádat děkan setkání současných a právě zvolených senátorů.

V listopadu také proběhla výplata prospěchových stipendií, které si od minulého roku polepšily na 5 500 za semestr.

Senát schválil, aby částka 1 700 tis., která vznikla z kladného hospodaření UK, byla vložena do fondu odměn.

Pro ty z vás, kteří ještě v aktualitách webu fakulty nezaznamenali, bylo znovu vyhlášeno pro sociálně slabé studenty a studenty s vynikajícími výsledky stipendium Nadačního fondu Vlasty a Ervína Adamových.

Senát schválil zrušení samostatného Ústavu neurověd a jeho připojení k Neurologické klinice. A současně i změnu názvu Neurologické kliniky 2. LF UK a FN Motol na Neurologickou kliniku a ústav neurověd 2. LF UK a FN Motol. Od tohoto spojení si Klinika i Ústav slibují komplexní model výuky od preklinické části až po klinickou aplikaci, a tím i vyšší atraktivitu pro nové nadějné vědce i kliniky s vědeckými ambicemi.

Druhou změnou, která byla odhlasována, je zřízení Onkologické kliniky 2. LF UK a FN Motol ze stávajícího Oddělení klinické onkologie FN Motol.

Středobodem zasedání bylo téma nahrávání přednášek a průběhu zkoušek. Hostem akademického senátu byl JUDr. et MUDr. Lubomír Vondráček z Odboru vnitřního auditu a kontroly FN Motol. Senát toto téma otevřel k diskusi poprvé a od začátku bylo jasné, že jedno zasedání nestačí k jejímu vyřešení. Občanský zákoník, Autorský zákon a Listina základních práv a svobod nedovolují nahrávání bez souhlasu druhé strany. Na fakultě prozatím neexistuje žádné Opatření, které by podmínky nahrávání detailněji definovalo, a je otázkou, jestli takové v budoucnu vytvořit.

A co bude s UNISem? To teď ani srnka netuší.

UNIS neboli Univerzální Nemocniční Informační Systém je komplex programů, které řeší počítačové řízení provozu zdravotnických zařízení. Ještě do nedávné doby bylo legislativně nemožné, aby medici měli možnost nahlédnout do této databáze. Nyní nám už nebrání legislativa, teď visíme na technických detailech, které prozatím ustrnuly ve vývoji.

Další zasedání akademického senátu se bude konat ve STŘEDU 19. 12. 2012 od 14.30 v knihovně Neurologické kliniky, 2. patro, uzel D. Připomínáme, že jednání akademického senátu jsou veřejná a členové akademické obce jsou samozřejmě zváni.

-DankaHumlová-

Vytvořeno: 7. 12. 2012 / Upraveno: 20. 12. 2018 / MUDr. Jana Djakow