ZÁPISky ze senátu UK 2. LF – 16. 2. 2011

Akademický senát zasedal ve svém novém složení poprvé 16. 2. 2010. Spolu se senátory přišli na zasedání i pozdravy z děkanátu zastoupeného doc. MUDr. Ondřejem Hrušákem, Ph.D., a doc. MUDr. Petrem Marusičem, Ph.D.
Hlavní zprávou vedení fakulty bylo samozřejmě připomenutí Plesu fakulty, který se koná již tuto sobotu 26. 2. 2011. Padla zmínka i o stavbě na Plzeňské, která se na letní semestr konečně částečně otevře výuce. V nové budově je jedna posluchárna, která byla na přání studentů pojmenována po prof. Václavu Pelouchovi.
Důležitým bodem programu bylo zvolení čtyřčlenného senátního předsednictva. Za pedagogickou komoru byli zvoleni prof. MUDr. Vladimír Komárek, CSc., a doc. MUDr. Jan Zuna, Ph.D., za studentskou komoru potom Štěpán Čapek a Tomáš Hauer.
Předsedou AS 2. LF se stal prof. MUDr. Vladimír Komárek, CSc., místopředsedou Štěpán Čapek.
Dalším bodem bylo doplnění legislativní, pedagogické, ekonomické a disciplinární komise.

Legislativní komise:
Prof. MUDr. Richard ŠKÁBA, CSc.
Prof. MUDr. Jiří HOCH, CSc.
Tomáš HAUER
Radovan HUDÁK

Pedagogická komise:
MUDr. Barbora FIŠÁRKOVÁ, Ph.D.
Doc. MUDr. Josef ZÁMEČNÍK, Ph.D.
Doc. MUDr. Jan ZUNA, Ph.D.
Štěpán ČAPEK
Pavel SVÍTIL
Petr ZŮNA

Ekonomická komise:
Doc. MUDr. Jakub HORT, Ph.D.
Doc. MUDr. Radan KEIL, Ph.D.
MUDr. Jana KOTAŠKOVÁ
MUDr. Tomáš NOVOTNÝ

Disciplinární komise:
Prof. MUDr. Martin VÍZEK, CSc.
Doc. MUDr. Vilma MAREŠOVÁ, CSc.
Doc. MUDr. Josef ZÁMEČNÍK, Ph.D.
Tomáš HAUER
Radovan HUDÁK
Markéta SMRČKOVÁ

Na upozornění hlavní volební komise AS UK byli na pozici náhradníků do univerzitního senátu zařazeni i doc. MUDr. Radan Keil, Ph.D., a doc. MUDr. Jiří Radvanský, CSc., a za studentskou komoru Vít Drochýtek. Důvodem bylo překročení 10% hranice odevzdaných hlasů.

Další zasedání akademického senátu se bude konat ve středu dne 16. 3. 2011 od 14.30 v knihovně Neurologické kliniky dospělých, 2. patro, uzel D. Připomínáme, že jednání akademického senátu jsou veřejná a členové akademické obce jsou samozřejmě zváni.

-DankaHumlová-

Vytvořeno: 24. 2. 2011 / Upraveno: 19. 12. 2018 / MUDr. Jana Djakow