ZÁPISky ze senátu UK 2. LF – 20. 4. 2011

Jako první přišly na řadu zprávy z vedení fakulty. A hned na začátku musím vyložit nejlepší karty na stůl. Od června 2011 dojde ke zvýšení platů akademických pracovníků, a to o 12 %. Toto zvýšení je důsledkem nejlepšího ohodnocení naší fakulty ministerstvem školství. Naše fakulta se umístila na prvním místě, a to zejména díky kvalitě výuky. Byli jsme pozitivně hodnoceni díky vědě, počtu absolventů magisterského a doktorandského studia a struktuře učitelského sboru. Naopak, mínus, stejně jako všechny ostatní fakulty, máme za málo celkových studentských specifických výzkumů. Se zvýšením platů je v plánu i revize úvazků.

Děkan si pochvaloval letošní Vědeckou konferenci, která se mu líbila, proběhla bez jakýchkoliv problémů a naplnila všechna očekávání.

24. 5. 2011 se v Karolinu chystá další z tradičních fakultních koncertů. Hostem bude violoncellistka Dominika Hošková. Medový tón cella nebo přenádherná Schumannova Fantazie jsou tím nejlepším lákadlem!

A nesmíme si zapomenout připomenout slavnostní otevření budovy na Plzeňské 17. 6. 2011.

Návrh logotypu Univerzity Karlovy

Bod, který si pro sebe urval asi největší čas, prostor i následnou diskusi, se zabýval jednotným vizuálním stylem UK. Jedná se o princip sdílené identity od webových stránek jednotlivých fakult až po hlavičkové papíry a prezentace. Tento bod přišel do fakultního senátu ze senátu velkého a ze samotného rektorátu. Byla vytvořena konzultační skupina UK, která je sestavena z delegátů některých součástí UK, včetně ASUK1SUUK2, jako poradní skupina rektorátu k finalizaci vizuálního stylu. Jejím členem je i náš senátor z ASUK Adam Jaroš.

Nesmíme opomenout poslední bod, který patřil vědecké radě. Úkolem vědecké rady je posouzení habilitačních a jmenovacích řízení, posouzení členů státnicových komisí atd. atd. Její funkční období není omezené a její členové jsou jmenováni děkanem po konzultaci s AS. Musí zde být zástupci z fakulty, ale i externisté, a to v poměru 2:1. Současná vědecká rada je složena z hlavních vědeckých směrů fakulty – genetiky, imunologie, neurologie, pediatrie, interny, chirurgie, gynekologie a porodnictví...

Schází se podle aktuální situace, nejméně však 4x za akademický rok. A aktuální je vědecká rada právě v tomto čase, kdy zasedá u příležitosti habilitačního řízení MUDr. Tomáše Kaliny, Ph.D., z Kliniky dětské hematologie a onkologie, a MUDr. Ondřeje Cinka, Ph.D., z Pediatrické kliniky. Zasedání je ve čtvrtek 19. 5. 2011 od 13.00 v tzv. kinosále nemocnice.

Další zasedání akademického senátu se bude konat ve ČTVRTEK dne 19. 5. 2011 od 14.30 v knihovně Neurologické kliniky dospělých, 2. patro, uzel D. Připomínáme, že jednání akademického senátu jsou veřejná a členové akademické obce jsou samozřejmě zváni.

-DankaHumlová-

1 ASUK – akademický senát Univerzity Karlovy