Allostem Workshop

9.–10. 10. 2006
Praha, Karolinum – malá aula
Ústav imunologie UK 2. lékařské fakulty a FN Motol

V roce 2004 se Ústav imunologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice v Motole zapojil do řešení 6. rámcového programu EU – FP6 AlloStem LSHB-CT-2004-503319. Garantem projektu za Českou republiku je profesorka MUDr. Jiřina Bartůňková, DrSc., MBA, přednostka Ústavu imunologie UK 2. LF a FN Motol, agendu projektu řeší PharmDr. Klára Sochorová, doktorandka UK 2. LF a nadějná vědecká pracovnice ústavu.

Předsednictvo AlloStem pro pracovní setkání řešitelů jednotlivých projektů AlloStem v roce 2006 určilo Prahu a Ústav imunologie byl pověřena náročnou organizací mezinárodního AlloStem Workshopu. Místem jednání předních odborníků ze 13 států Evropy se 9. a 10. října t.r. staly reprezentační prostory historické části Karolina – malá aula a její přilehlé prostory.

Dvoudenní odborné jednání zahájil profesor J. Alejandro Madrigal, ředitel Anthony Nolan Research Institute v Londýně a hlavní koordinátor projektu. Za hostitelskou zemi přivítala účastníky profesorka Jiřina Bartůňková, která představila Prahu, Universitu Karlovu, Fakultní nemocnici v Motole a vědecký tým Ústavu imunologie krátkým videodokumentem, který sklidil mimořádný úspěch. Byl totiž praktickou ukázkou propagace vědecké práce mezi širokou veřejnost, což v úvodu právě zdůraznil prof. Madrigal jako nutnou součást evropských projektů. Následovala poté odborná část. Účastníci přednesli 30 referátů a prezentací výsledků, které střídaly zasedání předsednictva grantu AlloStem s tématy ekonomických a provozních otázek řešení projektu a jeho směr pro následující období. Náročné jednání bylo v Karolinu ukončeno v podvečerních hodinách. Druhý den vědecké jednání pokračovalo shrnutím závěrů z předchozího dne jednání a sdělením předsednictva o dalších výhledech spolupráce.

Pracovníci Ústavu imunologie 2. LF a FN Motol připravili pro účastníky AlloStem workshopu zasedání na vysoké profesní úrovni. Univerzita Karlova, historická část Karolina a Praha umocnily zážitky účastníků, o čemž svědčí jejich bohatý ohlas a písemné poděkování plné superlativů od koordinátora projektu prof. Madrigala.

Předala Ilona Kyselová, fotodokumentace od autora a od V. Stárka, fotolaboratoř.

Vytvořeno: 8. 11. 2006 / Upraveno: 11. 1. 2019 / Administrátor 2. LF UK