Děkanský sportovní den – 15. 10. 2008

Děkanský sportovní den 2. a 3. LF UK

Zimní semestr ještě ani pořádně neroztočil svá kola do plných obrátek a už se konala první větší sportovně-společenská akce akademického roku 2008/9. Děkanský sportovní den obou fakult letos připadl na středu 15. října. Po domluvě s ostatními katedrami a ústavy, které využívají krásný areál SCUK v Hostivaři, jsme mohli alespoň v časově značně omezeném rozsahu připravit rozsáhlou nabídku rozličných sportovních aktivit a turnajů. Pod záštitou obou děkanů se od časného rána rozjel sportovní expres, který vyžadoval značné zvýšení tepové frekvence, jistou dávku šikovnosti (někdy nahrazenou zvýšeným úsilím) a kladl vyšší nároky na morálně volní vlastnosti.

Fotbal, florbal, basketbal a volejbal (česky kopaná, podlahový hokej, košíková a odbíjená) společně se softbalem (měkkým míčem) a tenisem, to byla nabídka sportovních her. To vše doplňovaly různé formy aerobních aktivit – aerobic, aqua aerobic, pilates, power yoga, kromě toho ukázkové hodiny v posilovně a plavání. Sportovní nabídka, která jistě uspokojila i ty nejnáruživější sportovce a sportovkyně.

Po ukončení fotbalového turnaje se konal, jako již tradičně, zápas studentů proti týmu lékařů a pedagogů. Letos se překvapivě sešlo pouze torzo týmu „starších“ (pracovní povinnosti), ale díky nevalnému počtu studentů (zřejmě strach po posledních porážkách) bylo možné sehrát alespoň utkání na půl hřiště v počtu 6+1. Přes nasazení obou děkanů (jeden po operaci a přesto na hřišti, druhý jako zapálený fanoušek) prohrálo zkušenější družstvo 9:4. Nutno upozornit, že tentokrát byl věkový průměr opravdu vyšší, než bylo nezbytně nutné. I přes tento drobný „debaklík“ byl děkanský den úspěšný a plno zážitků, které si většina účastníků odnesla, bylo leckdy rozebíráno ještě dlouho do večera.

Fakta

Nabídka sportů: Aerobik, Pilatjoga, Strečink, Aqua aerobik, Aerobik maraton, Basketbalový turnaj, Cyklistika, Florbalový turnaj, Fotbalový turnaj, Fotbalový zápas – studenti + učitelé, Golf, Lezení – stěna, Plavání, Posilovna, Softbal, Squash – turnaj, Tenisový turnaj – studenti a zaměstnanci, Volejbalový turnaj.

Počet zúčastněných studentů: 558

Mgr. Martin Šefl

P.S. Mladší lékaři, kteří se fotbalového zápasu nezúčastnili, mají údajně připravené výpovědi.
Pozn. Redakce – Blesk SCUKu.

Vytvořeno: 4. 11. 2008 / Upraveno: 11. 1. 2019 / Administrátor 2. LF UK