Děkanský sportovní den 2012

Ve středu 24. října, o něco málo později než obvykle uspořádal ÚTV 2. a 3. LF Děkanský sportovní den (dále jen DSD). Jak již sám název říká, měl být tento den určen k duševnímu odpočinku od každodenního studia a měl nabídnout možnost zúčastnit se sportovních aktivit v jiné formě než je běžná tělesná výchova.

Většina sportů se odehrávala v SCUK Hostivař. Velmi populární aerobní aktivity jako overbaly, pilat yoga, stepaerobik nebo aquaaerobik byly téměř plné a najít si místečko mezi cvičícími byl leckdy velmi tvrdý oříšek. Golf pokročilých se odehrával na devítijamkovém hřišti v Motole a golf pro začátečníky v Hostivaři. Zřejmě nejobsazenějším turnajem dne se stal florbal, který se stává mezi studenty velmi populárním. Osm týmů v turnaji hovoří za vše. Velmi dobře zorganizovaný turnaj nakonec vyhrál tým Budoucnost národa před Princeznou koloběžkou a týmem Pati a Mati. Alespoň zde se tedy „budoucnost národa“ zdá býti optimistickou. Turnaj ve squashi byl sice obsazen méně početně, nicméně velmi kvalitně. V soutěži žen zvítězila Lea Pavlovová a soutěž mužů ovládl Jonáš Mareček. Kromě basketbalové exhibice a volejbalového turnaje se pak po třech letech opět uskutečnil prestižní zápas doktoři a zaměstnanci versus studenti. I přes nepříznivé počasí bylo k vidění mnoho pohledných, ale i mnoho nepohledných fotbalových momentů. Hrálo se ovšem fair play a s nasazením málokdy vídaným i v nejprestižnějších světových soutěžích. V utkání s velikým nábojem nakonec slavilo úspěch družstvo zkušenějších doktorů, které zvítězilo 5:3.

Novinkou letošního DSD byl večerní orientační běh s překvapivě velkou účastí. Závodníci projevili nejen sportovního ducha, ale i kus osobní odvahy. Zároveň prokázali znalosti z topografie a orientaci v terénu, neboť se všichni vrátili úspěšně do cíle k Vojákovi.

Ve smíšené kategorii vyhráli nejlepším časem celkově Magda Seifertová „Neunerová“ a Ríša Billich. V kategorii dvojic žen zvítězily Tereza Lijavcová a Lenka Mastková a v kategorii mužů se nejrychleji vrátili do cíle Vojta Krátký s Vítkem Neumannem. Nakonec proběhlo vyhlášení výsledků a závěrečný večírek s oslavou vítězů všech sportů a kategorií ve věhlasném (a konečně nekuřáckém) Klubu U Vojáka. A to byla taková pověstná pěkná tečka za tím naším programem a celým DSD.

Celkem bylo nabídnuto 15 rozličných sportovních aktivit, kterých se zúčastnilo 320 studentů. Bohužel došlo ke drobné termínové kolizi a těsně před konáním DSD se konala rovněž akce významná, ovšem v tomto kontextu kontraproduktivní, výstup na K1. Bohužel po této náročné akci nebyla řada nadějných sportovců schopna podávat jakékoli výkony (např. vstát z postele případně z podlahy), natož výkony sportovní, což se odrazilo na celkové účasti. Doufejme, že příští rok se sejdeme minimálně ve stejném počtu a podobně jako letos prožijeme Děkanský sportovní den na sportovištích, a ne v posteli s ibalginem.

Za ÚTV 2. a 3. LF UK
Mgr. Petr Horn