Děti už si mají kde hrát

V prosinci 2019 uspořádali studenti 2. lékařské fakulty adventní koncert, který proběhl v Husově sboru v pražských Dejvicích. Z výtěžku se pořídil herní domeček pro Kliniku dětské neurologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole. Domeček už stojí v čekárně u ambulancí Kliniky dětské neurologie a dětské části Kliniky ušní, nosní a krční – a děti si díky němu můžou zpříjemnit čekání před návštěvou lékaře.

V pátek 30. ledna 2020 proběhlo předání symbolického klíče od tohoto domečku. Klíč předávali zástupce studentského spolku Motolák Richard Boček, Veronika Holcová, sbormistryně fakultního pěveckého sboru Chorion, který na adventním koncertě vystupoval, a děkan 2. lékařské prof. Vladimír Komárek. Za Kliniku dětské neurologie 2. LF a FN Motol klíč převzali přednosta prof. Pavel Kršek, primářka dr. Věra Sebroňová a další zaměstnanci kliniky.

Vytvořeno: 4. 2. 2020 / Upraveno: 9. 4. 2021 / Mgr. Juan Zamora