Fakultní koncert v Karolinu

Majestátní prostory pražského Karolina na Ovocném trhu se večer v úterý 8. listopadu rozezněly kvalitním zvukem již proslaveného Saxofonového kvarteta Bohemia. Konal se tu totiž tradiční podzimní koncert 2. lékařské fakulty. Děkanem organizovaná společenská akce se měla těšit všeobecné přízni, jak tomu také bylo. Měli jsme šanci potkat spoustou známých tváří z okruhu Motolské nemocnice a fakulty. Ti všichni se sešli v Karolinu při této nevšední hudební události.

Saxofonové kvarteto Bohemia se od svého založení v roce 1990 vyprofilovalo ve vysoce uznávaný hudební celek nejen v českých luzích a hájích, ale také na mezinárodní hudební scéně. Po účasti na několika mezinárodních hudebních festivalech (mezi nimi Concours International de Musique de Chambre de Paris) se stalo čím dál více oceňovaným pro svoje umění syntézy interpretace a multižánrové dramaturgie.
Pro zájemce o hudbu Saxofonového kvarteta Bohemia více na www.bsq.cz.

Není tedy divu, že koncert nadchnul nejednoho posluchače z řad starších a klasičtěji zaměřených posluchačů, stejně jako generačně odlišné publikum studentské.

Z počátku koncertu se velkou aulou rozezněly skladby z klasického repertoáru, mezi nimiž nechyběla Ouverture to Candide od Leonarda Bernsteina či Musorgského Obrázky z výstavy. Melodie Quatuor byla tou finální v první části, po které přišla na řadu sklenka vína ve sklepení při příjemné, tematicky různorodé konverzaci.

V druhé části koncertu se kvarteto přesunulo svým hraním žánrově mezi skladby jako Bugatti Step, Ellingtonovu „It Don’t Mean a Thing“ či Gershwinovy „A Foggy Day“ a „Fascinating Rhytm“. Jak se koncert blížil ke konci, zazněla skladba Spain od Chicka Coreai, aby vše mohlo být zakončeno originálním přídavkem, jenž už pouze umocnil intenzivní divácký zážitek.

Nezbývá než doufat, že příští podzim nám projasní zrovna tak příjemné setkání, při kterém přijdeme na stejně uvolňující myšlenky, jako letos.

-sp-

Vytvořeno: 14. 11. 2011 / Upraveno: 10. 3. 2021 / MUDr. Jana Djakow