Fakultu navštívila delegace dětské nemocnice z Pekingu

Delegaci lékařů dětské nemocnice Beijing Children's Hospital, která je součástí pekingské Capital Medical University, přijal dnes děkan Vladimír Komárek. Spolu s prof. Janem Starým, členem kolegia děkana, který má na starosti zahraniční vztahy, čínským kolegům představil 2. lékařskou fakultu. Setkání se účastnila i tajemnice fakulty Martina Mudrová.

Čínští lékaři jsou na návštěvě FN Motol od pondělí 13. dubna, kdy je přivítalo vedení nemocnice v čele s ředitelem Miloslavem Ludvíkem. V rámci týdenní stáže čínští primáři a přednostové získávají v motolské nemocnici zkušenosti v oboru ORL, pneumologie, dětské chirurgie, kardiochirurgie a hematologie. Vedení nemocnice věří, že stáž bude prospěšná pro obě strany a prohloubí vzájemnou odbornou spolupráci.

Vytvořeno: 16. 4. 2015 / Upraveno: 22. 5. 2018 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková