Interpretační hvězdy na koncertě fakulty v Karolinu

Jarní koncert fakulty byl opět ozdobou pražského kulturního života! „Vyprodané“ Karolinum bouřlivě aplaudovalo dvěma vynikajícím a půvabným sólistkám: harfenistce Kateřině Englichové a violistce Jitce Hosprové vystupujícím pod názvem Duo Hosprenglico. Kateřina Englichová už jednou na našem koncertu vystoupila (tentokrát ji struna na harfě nepraskla...), Jitka Hosprová pro nás hrála poprvé.

Program byl – jak je na našich koncertech posledních let tradicí – složen ze skladeb tvůrců 20. století (Britten, Bodórová, Lukáš, Klusák, Fischer, Bax), ve dvou případech jsme měli dokonce ojedinělou možnost zaposlouchat se do skladeb spolu s jejich autory, přítomnými v sále. Sylvie Bodórová a Jan Klusák totiž využili příležitosti a přišli si poslechnout excelentní provedení svých skladeb – příjemným bonusem jim jistě byl aplaus plného Karolina.

Jako organisátora a „dramaturga“ naší řady koncertů mne těší tři věci: že se nám daří získávat skutečně špičkové umělce, že koncerty přitahují velkou pozornost a stále více posluchačů a také to, že tento posluchačský zájem udržujeme repertoárem moderní a soudobé hudby.

Těším se s vámi na shledanou při podzimním fakultním koncertu!

-jt-

Vytvořeno: 18. 5. 2010 / Upraveno: 16. 1. 2018 / Helena Ulovcová