Jaký byl jarní koncert 2. lékařské fakulty?

Pokud chcete jen stručnou odpověď jedním slovem, tak – povedený! Hosté, studenti i pedagogové fakulty vyslechli zajímavá díla v perfektním a nadšeném podáním KAPRALOVA QUARTETu. Pro hráčky jistě nebyl problém se ztotožnit s hudbou mladé skladatelky Kaprálové – hudbou moderní, ale sdělnou a vzhledem k věku skladatelky (svůj kvartet napsala ve dvaceti letech!) skutečně geniální. Koncert pokračoval skladbou Alfréda Schnittkeho – formálně dokonalou, zneklidňující (pro někoho možná až znervosňující...), ale snad přijatelnou i pro publikum nezvyklé moderní hudbě. Po přestávce vyplněné malým vinným i nevinným osvěžením v podzemních prostorách Karolina zakončil koncert brilantní 5. smyčcový kvartet Bohuslava Martinů věnovaný právě jeho lásce Vítězslavě Kaprálové. Závěr skladby, předznamenávající tragickou smrt těžce nemocné skladatelky, zanechal posluchače v lehce depresivní náladě. Tu se ale povedlo souboru zažehnat svižným Beethovenovým scherzem, přídavkem pro aplaudující publikum.
Doufám, že se zase sejdeme na pokračování tradiční série koncertů UK 2. LF v Karolinu a možná někdy i s vynikajícím a sympatickým souborem KAPRALOVA QUARTET.
Mezitím nás ale čeká (v rámci akce Věda, sport & rock’n’roll) vystoupení motolských klasiků Bílé nemoci, Školení sester a Peřinových motolských ďáblů...! Na shledanou 26. 4.

Kapralova Quartet (založeno v r. 1995)

Rita Čepurčenko – 1. housle Světlana Jahodová – viola
Simona Hurníková – 2. housle Margit Klepáčová – violoncello

Vítězslava Kaprálová