Koncert fakulty – pokračování tradice a skvělý zážitek

Večer 2. 11. 2006 zaplněná Velká aula Karolina ocenila bouřlivým aplausem vystoupení ArteMiss tria ve složení Adéla Štajnochrová – housle, Alžběta Vlčková – violoncello a Jaroslava Pěchočová – klavír a vynutila si přídavek. Publikum, ve kterém k našemu potěšení převažovali studentky a studenti naší fakulty, ocenilo precisní výkon, bezchybnou souhru a zjevné nadšení členek tria. Výkon souboru neovlivnil ani fakt, že stálá pianistka Jana Holmanová utrpěla zlomeninu zápěstí a trio vystoupilo v jiném složení. Umělkyně zase vyjádřily potěšení z toho, že mohly koncertovat v neobvyklém a slavnostním prostředí. Ocenily také, jak vstřícně publikum přijalo ne právě „lehký“ repertoár složený z vážné hudby 20. století.

Nás jako organisátory koncertu zase potěšila spontánní pochvala výběru souboru i repertoáru od čestných hostů koncertu a znalců vážné hudby, mezi nimi profesora Kouteckého, bývalého děkana a emeritního profesora UK 2. LF, ředitele Psychiatrického centra, profesora Höschla, či generálního ředitele firmy Zentiva, Ing. Michala.

Těšme se všichni na příští koncert naší fakulty!

doc. MUDr. Jan Trka, Ph.D.

Vytvořeno: 10. 11. 2006 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Administrátor 2. LF UK