MotolArt 2015: vybrána nejoblíbenější díla

Již poosmé se v prostorách před Velkou posluchárnou konala výstava děl studentů a učitelů 2. lékařské fakulty – MotolArt. Fotografie, kresby, malby i jiná díla vystavilo 14 autorů. Letošní ročník měl původně jednu novinku – obdivovatelé umění mohli dát v anketě hlas svému oblíbenému dílu ve dvou kategoriích, Fotografie a Malba. Bohužel v průběhu výstavy muselo být hlasování o nejlepším díle přerušeno. Důvodem bylo postupné odcizování děl. „Moc nás mrzí, že tento ročník MotolArtu byl ztrátový, ale na příští rok plánujeme prostory, které nebudou tak lehce přístupné veřejnosti,“ uvedla Barbora Vyhnánková, hlavní organizátorka letošního ročníku. Vítězná díla vybrali organizátoři. Gratulovat můžeme Josefu Štormovi (3. ročník) za fotografy a Kateřině Babické (1. ročník) za malíře, kreslíře a grafiky. Děkujeme všem vystavujícím i všem, kteří se přišli před Velkou posluchárnu podívat.

Vernisáž a představení děl se letos událo v pondělí 7. prosince v podvečer, přímo v místě výstavy před Velkou posluchárnou. Slavnostní večer zahájila svým proslovem hlavní pořadatelka Barbora Vyhnánková, která také představila všechny autory a spoluorganizátory. Následně si vzal slovo děkan fakulty prof. Komárek, jenž vyjádřil velkou radost nad tím, že se na naší fakultě koná tolik kulturních akcí, čímž se jiné fakulty opravdu pochlubit nemohou.

Již se sklenkou vína a drobného občerstvení jsme si poslechli hudební vystoupení, nejprve zazpívala Jana Blažková doprovázená na kytaru Ondřejem Válkem. Poté k pianu zasedl Štěpán Holub, který dodal hudební pozadí na zbývající část večera.

A čí práce jsme si letos mohli prohlédnout?

MUDr. Jan Balko
MUDr. Adam Kalina

Luboš Bača (5. ročník Všeobecné lékařství)
Eva Fürstová (5. ročník Všeobecné lékařství)

Jan Cíza (3. ročník Všeobecné lékařství)
Daniel Glanc (3. ročník Všeobecné lékařství)
David Keprta (3. ročník Všeobecné lékařství)
Maria Stratilová (3. ročník Všeobecné lékařství)
Josef Štorm (3. ročník Všeobecné lékařství)

Kateřina Babická (1. ročník Všeobecné lékařství)
Kristýna Kopecká (1. ročník Všeobecné lékařství)
Sláva Spišáková (1. ročník Všeobecné lékařství)

Guilherme Meyers (5th year of General Medicine)
Dennis Prezioso (1st year of General Medicine)

Děkujeme i spoluorganizátorům výstavy Michalu Štulpovi a Kláře Poláčkové.

Vytvořeno: 11. 12. 2015 / Upraveno: 14. 1. 2019 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková