Na scéně: MotolArt

Lidské tváře se odráží ve skleněných dveřích a boty klapou po studené nemocniční chodbě. Je ticho. Ozvěna a stíny. Stačí však jen nahlédnout, otevřít dveře a přejít práh.

Tam, kde každý den postáváme, v ruce kabát, hromadu učebnic a kafe z automatu, tam, kde sdílíme naše společné strachy před zkouškou, tam, u velké posluchárny, kde čas čekání vyplňujeme hlasitým přemýšlením, co s budoucím večerem, TAM stačí otevřít dveře a přejít práh.

Víno se rozlévá do plastových kalíšků, všude plno světla a hlasů, které pronikají do těch jindy obyčejných prázdných koutů. Co je to za slávu?

To umění vstoupilo na akademickou půdu! Po úspěchu z minulého ročníku se k nám ve vší slávě vrací MotolArt! Vernisáž byla oficiálně zahájena dne 26. 10. v 18.00 před Velkou posluchárnou fakulty v Motole.

Slavností páska v proslovu našeho děkana, doc. MUDr. Ondřeje Hrušáka, Ph.D., otevřela na následujících čtrnáct dní dveře všem múzám, které jindy zůstávají stát před fakultou a skřípají zuby, když naše hlavy zaplaví starosti všednověku.

Honza Balko, hlavní koordinátor výstavy, a další autoři vás všechny v následujících dvou týdnech zvou do předsálí velké posluchárny!

Výstava potrvá do 8. listopadu.

Nejen z učení živ je člověk!

Víc informací a fotografií na stránkách Motoláka.

Text: Danka Humlová

Ke zveřejnění na webových stránkách předali doc. MUDr. Zdeněk Kabelka, 26. a 27. 10., Jana Djakow, 29. 10. 2009.

Vytvořeno: 27. 10. 2009 / Upraveno: 21. 6. 2018 / Administrátor 2. LF UK