Noční volejbalový turnaj čtyřčlenných družstev

O tradičním turnaji, který se konal 8. dubna v SCUK Hostivař, píše organizátorka PaedDr. Květoslava Skálová (ÚTV 2. LF UK).

Jarní sportovní aktivity studentů se rozeběhly mílovými kroky a jeden z těch kroků byl opět volejbalový. Tradiční noční volejbalový turnaj smíšených čtyřčlenných družstev jsem s kolegou Čechovským zorganizovala 8. dubna od 20.30 v hale Sportovního centra UK Praha (Bruslařská 10, Praha 10) již po čtyřiadvacáté, což je poměrně úctyhodné číslo. Tento turnaj se stále těší velké popularitě, o čemž svědčí i to, že ne všechna družstva, která se hlásila, mohla být zařazena do turnaje.

Z přihlášených 18 družstev se odprezentovalo 18 týmů zhruba po pěti až šesti hráčích z různých fakult UK, neboť tento turnaj je otevřený pro všechny zájemce. Týmy tentokrát nebyly rozděleny do dvou kategorií: skupina A – vyšší volejbalové sebevědomí a skupina B – nižší volejbalové sebevědomí jako v předchozích letech, neb úroveň všech týmů odpovídala kategorii s vyšším volejbalovým sebevědomím. Týmy hrály ve třech skupinách po šesti a postupovala první tři družstva z každé skupiny. Následně týmy z prvních míst sehrály utkání mezi sebou o první až třetí místo: týmy s názvy Sebranka – směs absolventů, Trdla a Neminem (oba z 2. LF); druzí o čtvrté až šesté místo: týmy s názvy Prasečí nožičky (1. LF), BÚNO (MFF), Kuny (FHS); a třetí o šesté až deváté místo: týmy s názvy Focus P5F (FF), Her efor Beer (PřF a MFF), Pofižimo (3. LF).

Všichni účastníci byli spokojeni a velmi dobře si zahráli, o čemž svědčila slova při odchodu „... tak zase na podzim!“ Tak opět zvítězil sport.

Vytvořeno: 27. 4. 2016 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.