Ohlédnutí za Plesem mediků

Ples naší fakulty se konal v Národním domě na Vinohradech již tradičně před Vánoci, konkrétně 15. prosince. Jakkoliv brzké se toto zahájení plesové sezóny zdá, jistě jej mohu označit za zahájení zdařilé, a tím také poděkovat organizátorům plesu ze studentské komory akademického senátu.

Mezi návštěvníky plesu se kromě již tradičně silně zastoupené skupiny mediků objevilo k radosti všech zúčastněných také více pedagogů. Zahlédnuvši v předsálí také několik exoticky vyhlížejících mladých mužů, domnívala jsem se, že na ples snad tentokrát zavítali také zahraniční studenti. Ukázalo se však, že jde „jen“ o členy bolívijsko-české skupiny Caribe. Ples zahájil proslovem děkan fakulty, doc. Hrušák, a pak již každý mohl předvést své taneční a/nebo konverzační schopnosti.

V Majakovského sále hrál k tanci Swing Band Tábor, po půlnoci pak z mediků složená kapela Wallpaper band a většina přítomných s chutí využila příležitost oprášit své znalosti z tanečních. Raisův sál v latinskoamerických rytmech roztančila již zmiňovaná skupina Caribe, můj osobní hudební favorit večera (hráli divokou cha-chu, žhavou salsu a smyslnou rumbu ).

Po Caribe nastoupil blíže nespecifikovaný DJ hrající oldies hity, chvílemi znějící tak podivně, jako by si diskžokej půjčil z dob dávno minulých nejen písně, ale také aparaturu. Na druhou stranu výborné mojito (dvě, tři...) poměrně spolehlivě utlumilo mé zklamání.
V průběhu večera jsme měli možnost shlédnout postupně také dvě předtančení. Nejprve předvedla skupina TK Astra Praha dle mého názoru povedenou taneční show na hudbu z muzikálu a filmu Chicago. O něco později proběhlo další předtančení – párová samba, kterou jsem bohužel sledovala přes tolik lidí, že mohu prohlásit jen to, že tanečníci opravdu byli dva.

Avizovaným vrcholem večera bylo vyhlášení výsledků studentské ankety Učitel roku. Cenu pro nejlepšího přednášejícího preklinických oborů si odnesl doc. Zámečník, z ocenění poněkud rozpačitý. Cenu pro nejlepšího vedoucího cvičení získal as. Kočárek, který byl dojat a několikrát navrhl, aby si také pedagogové volili svého nejlepšího studenta . V rámci klinických oborů získal nejvíce hlasů as. Groh z Kliniky ušní, nosní a krční, jenž na sebe důvěrně prozradil, že nejraději vyšetřuje hrtan (nebo hltan? – už přesně nevím).

O půlnoci proběhlo slosování vstupenek o ceny, jimiž byly nejrůznější knihy několika nakladatelství. Osobně se mi zdálo losování příliš zdlouhavé, ale jistě můžete prohlásit, že je to jen skrytá zášť, že jsem nic nevyhrála, ač cen bylo opravdu hodně.

Pokud jste si ples nechali ujít, určitě neudělejte stejnou chybu v tomto roce. Jediná „atrakce“, kterou bych si klidně nechala příště ujít já, je jízda noční tramvají zpátky na kolej...

-jr-

Vytvořeno: 16. 1. 2007 / Upraveno: 14. 2. 2018 / Administrátor 2. LF UK