Ohlédnutí za Sportovním děkanským dnem

Dne 18. 10. 2006 se konal děkanský sportovní den, který pořádal Ústav tělesné výchovy 2. a 3. LF UK. Program byl společný pro 2. LF a 3. LF UK. Z bohatého programu si mohli studenti i učitelé vybrat nejrůznější sporty: aerobik, aqua-aerobik, basketbal, cyklistika , florbal, fotbal, golf, lezení, plavání, softbal, sguash, tenis, volejbal. Výsledek tradičního fotbalového utkání učitelé verzus medici skončil 5:1 (1:0) ve prospěch učitelů viz další text.

Ti, kteří se zúčastnili, určitě rádi přivítají několik fotografií, které nám zaslal PaedDr. Jiří Polášek.

Fotogalerie

Více fotografií najdete na stránkách ústavu

Fotbalové utkání v rámci Děkanského dne učitelé:medici 5:1 (1:0)

Tradiční fotbalové utkání učitelé versus medici se konalo v rámci Děkanského dne v univerzitním sportovním centru v Hostivaři. Za pěkného podzimního slunečného počasí řídil utkání před několika desítkami (neplatících) diváků mezinárodní rozhodčí FIFA a univerzitní učitel as. Amler.
V prvním poločase, do kterého učitelé vyběhli v sestavě dr. Zeman v bráně a v poli prof. Šnajdauf, dr. Prusík, dr. Pelikán, dr. Barna, dr. Kučera, doc. Lefler, dr. Tulach, dr. Vitouš, doc. Seeman a dr. Petrů, měli více šancí učitelé, kteří velké šance neproměnili. Jediný gól úvodního dějství tak padl až po chybě brankáře mediků, kterému vypadla lehká hlavička z rukou a míč z bezprostřední blízkosti dorazil do branky dr. Vitouš. Při několika málo šancích mediků se zaskvěl dr. Zeman v brance učitelů, který tak nechá zavzpomínat na své nejlepší výkony v minulosti a udržel v prvním poločase čisté konto.

Na začátku druhého poločasu došlo k historickému okamžiku, neboť poprvé v dějinách tradičních fotbalových utkání učitelů proti medikům nastoupil k zápasu i děkan fakulty, nově zvolený doc. Hrušák, kterému byl přidělen post libera. Druhá půle začala náporem mediků, který vyústil ve vyrovnávací branku po průniku z levého křídla. I nadále měli medici převahu v poli, ale další šance již nevyužili, a to nejen díky výborným zákrokům „kočky“ dr. Zemana v brance, ale i dík pevné obraně s prof. Šnajdaufem a nejvyšším lékařem fakulty dvoumetrovým dr. Pelikánem ve svém středu. Po neproměněných šancích mediků se opět naplnilo staré fotbalové pravidlo „nedáš – dostaneš“ a učitelé z protiútoku vyrovnali krásnou technickou brankou dr. Petrů obloučkem přes obránce i brankáře, gólem á la Van-Nistelroy v Lize mistrů. Jednu z dalších šancí neproměnil v závaru před brankou děkan doc. Hrušák. I v dalším průběhu druhého poločasu měli opticky více ze hry medici (přístroj k objektivnímu měření procentuálního držení míče jednotlivých mužstev se bohužel těsně před zápasem porouchal), avšak góly dávali z rychlých smrtících protiútoků již jen učitelé – jednu branku přidal ještě dr. Petrů a další dvě dali doc. Seeman a dr. Bronský. Lékaři tak vyhráli celkovým skóre 5:1 a oplatili tak medikům loňskou smolnou těsnou porážku z poslední minuty i s úroky.