Plavecké závody – VŠ liga, 5. 12. 2012

5. 12. 2012, bazén SCUK Hostivař

Sportování studentů pokračuje, a to opět v plavání, kdy přišlo na program skutečné závodění mezi fakultami, což znamenalo první kolo 48. ročníku Vysokoškolské ligy skupina B. Opět naše 2 družstva (muži i ženy) zaplavala na výbornou, i když ženské družstvo bylo oslabeno o tři dobré závodnice, které skolila choroba. Nicméně závodů se zúčastnil poměrně velký počet studentů našich fakult, a tak muži mohli postavit ještě jedno družstvo, byť v tomto kole mimo soutěž. Do jarního kola si družstvo mužů nese velký bodový náskok, který činí přes 100 bodů. Družstvo žen bude muset v jarním kole dohánět rozdíl 5 bodů, který na ně získala 1. LF.

Za zmínku stojí výkony mužů družstva A, kteří kromě 50mP, kde byl Roman Vašek na 2. místě, vyhráli v této soutěži vše co mohli zásluhou plaveckých posil z prvního ročníku Tomáše Zumera a Jakuba Stehlíka, kteří vyhráli v obou individuálních disciplínách, ve kterých startovali, a velkou měrou přispěli k vítězství ve všech třech štafetách. Nutno podotknout, že – ač oslabené – družstvo žen si vedlo také velmi dobře, zejména zásluhou Claudie Bauer a Kristýny Trejbalové.

Ráda bych na tomto místě alespoň slovně ocenila výsledky všech zúčastněných plavců, neb všichni dobře víme, jak obtížné je studovat medicínu a při tom se věnovat závodně sportovním aktivitám. Děkuji všem za vzornou reprezentaci fakult a doufám, že v tomto trendu budeme nadále pokračovat.

družstvo ženy

Claudia Bauer 3. LF 3. roč.
Nikola Čajbiková 2. LF 1. roč.
Anna Hušková 3. LF 1. roč.
Tereza Jakubcová 3. LF 3. roč. DH
Andrea Jelínková 2. LF 3. roč.
Kateřina Maikranzová 3. LF 3. roč.
Jitka Pilátová 3. LF 1. roč.
Kristýna Trejbalová 3. LF 5. roč.
Eliška Vilímová 3. LF 3. roč.

muži – družstvo „A“
Richar Illnar 3. LF 2. roč. FT
Martin Jedlinský 3. LF 1. roč.
Jakub Stehlík 3. LF 1.roč.
Karel Svatoň 3. LF 5. roč.
Roman Vašek 3. LF 2. roč.
Tomáš Zumer 3. LF 1. roč.

muži – družstvo „B“
Peter Hudák 2. LF 3. roč.
Gabriel Katona 3. LF 1. roč.
Vojtěch Krška 2. LF 5. roč.
Jan Moravec 3. LF 5. roč.
Vojtěch Rota 3. LF 5. roč.
Adam Straka 2. LF 1. roč.
Dominik Szmolka 3. LF 3. roč.
Jakub Waloszek 2. LF 4. roč.
Vytvořeno: 14. 12. 2012 / Upraveno: 19. 12. 2018 / MUDr. Jana Djakow