Poděkování soutěžícím

Na podzim 2008 se studenti 3. a 4. ročníku naší fakulty zúčastnili natáčení soutěže „5 proti 5“, kde bojovali na dvou frontách jako medici proti medičkám. Jak souboj dopadl, bylo možné shlédnout 28. 2. na TV Prima. Každopádně oba týmy reprezentovaly stav studentů a studentek medicíny obdivuhodně a snažili se ze všech sil. Který tým zvítězil, nebylo zas až tak podstatné, protože cílem této soutěže bylo společně vyhrát finanční výhru pro Kliniku dětské neurologie UK 2. LF a FN Motol. A jak to dopadlo? V samotném napínavém finále bojoval Zbyněk a Tonda, kteří nakonec výhru ve výši padesáti tisíc korun pro kliniku získali! Klobouk dolů před jejich výkony, gratulaci a veliké díky nejen jim, ale i jejich spoluhráčům (Pepovi, Honzovi a Jakubovi) a protihráčkám (Adélce, Elišce, Jitce, Lence a Lindě). Zvláštní poděkování patří Tondovi, který přišel s tímto úžasným nápadem a dovedl se postarat o organizaci celé akce.

Dojmy a poděkování pana profesora Komárka, přednosty Kliniky dětské neurologie:

„Neobvyklý počin studentů mě překvapil a téměř dojal. Není běžné, že studenti sponzorují vlastní fakultu a naší klinice dali dokonce více peněz než jedna slovutná a bohatá firma. I když se na televizi téměř nedívám, tak jsem s napětím sledoval, jak jejich mozky (zvláště hipokampy) urputně bojují a nakonec vítězí. Upřímně jim veřejně gratuluji a děkuji. Rozumné využití peněz diskutuji s kolegy na klinice a finální rozhodnutí proberu se soutěžícími příští týden »U Vojáka«.“

-az-

Vytvořeno: 17. 3. 2009 / Upraveno: 2. 2. 2017 / MUDr. Jana Djakow