Předpromoční loď 2008

Zájem o letošní projížďku po Vltavě předčil všechna očekávání a na lodi se nás sešlo téměř 140. Poté, co jsem se několik perných minut (marně) pokoušela skrývat, že vlastně nevím, odkud přesně startujeme, jsme se nakonec na Kampě na loď Hamburg přece jen šťastně nalodili. Zastřešených míst bylo jen 90, a tak jsem v skrytu duše doufala, že nezačne pršet a já nebudu muset nutit účastníky, aby se střídali co deset minut na dešti. Počasí naštěstí naší plavbě přálo a mohli jsme si naplno užít čtyři hodiny krásných denních i nočních výhledů na Prahu. Kromě nich jsme si vychutnávali dobré jídlo, pití a především společnost příjemných lidí, kteří se nepovinného školního výletu zúčastnili.

Na horní palubě zahrála skupina Black Top a posléze i avizované Školení sester, které dorazilo k radosti všech v plné sestavě a jehož věrní posluchači nadšeně zaplnili taneční parket. Snad jedinou chybou hudební produkce bylo její vynucené přerušení ve zdymadle. Plavba utekla jako voda a myslím, že jsem nebyla jediná, které se z lodi na Rašínově nábřeží nechtělo. I když přiznávám, že můj muž při cestě domů poznamenal, že víc alkoholu bych už stejně neustála .

Ráda bych poděkovala všem, kteří se podíleli na organizaci celé akce, především svému manželovi Petrovi a našemu panu děkanovi, Ondřeji Hrušákovi. Za prověření účinnosti mé alkoholdehydrogenasy a za procvičení bránice i dalších svalů smíchu pak děkuji Michalu Pelíškovi, prof. Trkovi, mým milým kruhádům a ostatním přátelům.

Těším se na shledanou se všemi účastníky zájezdu při dalších (třeba opět námořních) dobrodružstvích!

Jana Djakow, organizátorka

foto: Petr Djakow