Sport a studenti

Dnešní hektická doba s minimem volného času nebrání našim studentům sportovat, a to ani závodně. Studenti 2. a 3. LF se zúčastňují pravidelně plaveckých závodů Vysokoškolské studentské ligy, štafetového závodu k výročí 17. listopadu a někteří také Českých akademických her, které budou v červnu.

Kromě pravidelných tréninků jsme společně věnovali přípravě na jarní kolo VŠ ligy jeden víkend, a to 1.–3. 4. V tomto termínu jsem uspořádala sportovní soustředění v Litoměřicích, kam jezdíme pravidelně před podzimním kolem a také před jarním. Odpočinkový pobyt to rozhodně nebývá, neb studenti absolvují čtyřikrát šedesáti až devadesátiminutový trénink v místním plaveckém bazénu, dále pak 1–2 hodiny strečink a posilování, 1–2 hodiny výběh a rekreačně florbal, volejbal a basketbal. S ubytováním nám vychází vstříc místní turistický oddíl, který nám poskytuje ubytování ve své klubovně.

Finanční náklady na pronájem bazénu a sportovišť nám hradí náš Vysokoškolský sportovní klub Medik, za což jsme samozřejmě vděční a děkujeme.

6. 4. 2011 proběhlo jarní kolo VŠ ligy v plavání v bazénu SCUK Praha

Pro informaci – každé družstvo (aby bylo možné obsadit všechna bodovaná místa) musí mít minimálně šest členů. Každý člen může startovat ve dvou individuálních disciplínách a ve dvou štafetách. Celkem se plave pět individuálních disciplín, v nichž mohou bodovat pouze dva závodníci ze družstva a poté tři štafety o čtyřech závodnících.

V tomto kole nás zaskočila nemocnost a také soustavný nedostatek lepších plavců, protože družstvo žen tvořila pouze čtyři děvčata a všechna jsou studentkami 3. LF. Nicméně se jim podařilo získat 2. místo, díky výborným výkonům Kristýny Trejbalové, která v individuálních disciplínách získala dvě prvenství, a Aleně PechkovéClaudii Bauer, které získaly po jednom prvenství, a také v dalších startech úspěšně bodovaly. Všechna děvčata přispěla k výborným výsledků i svými výkony ve štafetách, kde v obou štafetách, ve kterých mohla startovat, získala 1. místo.

Družstvo mužů bylo zastoupeno pěti studenty ze 3. LF (Karel Svatoň, Christian Bauer, Vojtěch Rota, Antonín VítJan Moravec) a čtyřmi studenty 2. LF (Jakub Waloszek, Peter Hudák, Tomáš HärtingMartin Holkup).

V tomto kole obsadili muži 1. místo a ženy 2. místo. V celkovém součtu i s podzimním kolem skončila obě družstva shodně na 2. místě.

Chtěla bych touto cestou studentům poděkovat za výbornou reprezentaci fakulty a zároveň i za to, že si najdou čas pro sport i při tak náročném studiu, jako je medicína.