Sportovní akce na fakultě

Zpráva z Memoriálu dr. M. Bubníka – plavecké štafety

23. 11. 2009 byl v bazénu sportovního centra Univerzity Karlovy uspořádán již 25. ročník plaveckých štafetových závodů – Memoriál dr. Miroslava Bubníka. Jedná se o závody štafet 6 + 2 (6 mužů a 2 ženy), kde se plavou 2 štafety 8 x 50 m prsa a 8 x 50 m kraul. Jako každoročně, tak i v tomto roce se také zúčastnili studenti 2. a 3. LF. V letošním roce se nám podařilo postavit 2 štafety. Vzhledem k tomu, že lékařské fakulty mají více studentek než studentů, byly nominovány štafety ve složení 4 muži a 4 ženy. I přesto štafeta „A“ dosáhla vynikajícího výsledku, kdy obsadila 5. místo z 18 přihlášených štafet. Před nimi byly pouze 2 štafety FTVS, štafeta VŠE a ČZU. Štafeta „B“ obsadila 16. místo, samozřejmě, že složení této štafety bylo také 4 muži + 4 ženy. Jako každoročně byla na tuto akci velice pozitivní odezva a důkazem toho byla účast 144 studentů ze všech Pražských fakult.

PaedDr. Květa Skálová
ÚTV 2. a 3. LF

Noční volejbalový turnaj čtyřčlenných družstev

Termín: 20. 11. 2009

Místo a organizace: sportovní hala SCUK Hostivař – ass. Skálová a Čechovský, VSK Medik Praha

Počet účastníků: 18 družstev přihlášených – zúčastnilo se 15 družstev, cca 70 studentů pražských VŠ

Již 11. turnaj (6. ročník – podzim + jaro) proběhl v nočních hodinách od 20.30 do 4.00 v hale SCUK Hostivař. Družstva hrála ve dvou výkonnostních skupinách. Skupinu A tvořilo 6 družstev a skupinu B 9 družstev. Skupina „B“ byla nalosována do dvou skupin – pět družstev a čtyři družstva, odkud postoupila družstva na prvních dvou místech a sehrála o pořadí na 1.–4. místě zápasy každý s každým. Počet družstev byl limitován (do 18) kvůli systému a délce zápasů. Hráči skupiny „A“ byli na velmi dobré herní úrovni. Účastníci hodnotili turnaj velice pozitivně.

Pořadí: skupina „A“
1. místo družstvo Smajlíci 2. LF 4. ročník