Univerzitní sportovní hry 2010

Poslední listopadový víkend se ve sportovním areálu SCUK v Hostivaři konaly v rámci letošních sportovních her Univerzity Karlovy dva turnaje. Florbalový (v sobotu) a futsalový (v neděli). Po menších peripetiích se v sobotu v 9.00 sešlo pět mužstev (fakulty právnická, filozofická, 1. lékařská, přírodovědecká a matematicko-fyzikální) na úvodní zahájení, kterého se zhostil vedoucí ÚTV 2. a 3. LF UK PaedDr. Bohumil Hněvkovský. Jménem děkana UK 2. LF doc. MUDr. Ondřeje Hrušáka, Ph.D., který převzal nad turnajem záštitu, přivítal všechna zúčastněná mužstva, popřál jim mnoho zdaru a nezbytného štěstí.

Zápasy proběhly podle předem daného plánu hladce a bez zbytečného zdržování, k čemuž přispěli kvalifikovaní rozhodčí. Hrálo se v duchu fair play, hráči se vyvarovali jakýchkoliv zákeřností a námitek. Po zásluze vyhrálo mužstvo, které během celého turnaje nepoznalo, jak chutná porážka, všechna ostatní mužstva tohoto pocitu zakusila.

A jak turnaj dopadl?

1. místo – Právnická fakulta
2. místo – Filosofická fakulta
3. místo – Přírodovědecká fakulta

Poděkování zaslouží hráči, asistenti i rozhodčí za hladký průběh turnaje.

V neděli se sešlo 6 týmů, které se přihlásily do futsalového turnaje. Futsalový turnaj se konal pod záštitou děkana UK 3. LF prof. MUDr. Michala Anděla, CSc. Základní část se odehrála ve dvou skupinách, ze kterých postupovala první dvě mužstva z každé skupiny do semifinálových soubojů. Tradičně silné týmy zaskočil neúplný tým 2. a 3. lékařské fakulty, který dobře volenou taktikou, fotbalovým umem a bojovností dosáhl na celkové vítězství. Jediné body ztratil remízou v prvním utkání ve skupině, a poté již nepoznal, co je ztráta bodu či pachuť porážky.

Na druhém místě skončil tradičně silný tým přírodovědecké fakulty a třetí místo obsadil tým právnické fakulty.

1. místo – 2. a 3. LF UK
2. místo – Přírodovědecká fakulta
3. místo – Právnická fakulta

Díky patří nejen hráčům za jejich přístup a předvedené výkony, ale i profesionálním rozhodčím, kteří celý turnaj zvládli naprosto bravurně. Překvapivě někteří asistenti nebyli úplně v obraze, přestože futsal patří mezi nejrozšířenější zimní halové sporty. Tak doufejme, že příští ročník Univerzitních sportovních her bude stejně úspěšný jako ten letošní.

Za ÚTV 2. a 3. LF UK
Mgr. Petr Horn – ředitel turnaje