Úspěch našich studentů ve štafetovém závodě v plavání

31. ročník Memoriálu dr. Miroslava Bubníka ve štafetovém závodě v plavání

V uplynulém roce jsem psala o tom, že voda plyne rychle, ale že čas utíká opravdu jak voda. A toto tvrzení jsme si opět ověřili, když naskočilo datum dalšího ročníku Memoriálu dr. Miroslava Bubníka 23. 11. 2015, kdy se opět ve Sportovním centru UK Hostivař konal plavecký štafetový závod všech pražských fakult. Pozitivnějších změn stran tělesné výchovy na 3. LF jsme se nedočkali, ale i tak se mi podařilo sestavit opět tři štafety, které dle pravidla tvoří 8 členů, z toho minimálně dvě ženy. Štafety plavou 8x 50 m prsa a 8x 50 m volný způsob ve stejném složení. Oba časy jsou sečteny, a podle nich se stanoví pořadí.

Naše studenty čekal nelehký úkol – obhájit 2. místo štafety „A“ z minulého ročníku a velmi pěkná umístění zbývajících dvou štafet. Studenti obou fakult se k tomu postavili opravdu čelem a do příštího ročníku si zvedli laťku ještě více. Získali totiž místo první. Zbývající štafety obsadily místo 13. a 17. Těchto umístění si velmi považuji, neboť štafeta „B“ plavala ve složení 4 muži a 4 ženy, a štafeta „C“ dokonce 6 žen a 2 muži, což znamenalo oproti ostatním velký silový handicap. Ale zvládli to se ctí a všem moc gratuluji.

Naše štafety: „A“ – Teplan, Tomáš – 2. LF
Štěrbová, Trejbalová, Stehlík, Štěpánek, Vašek, Zumer – 3. LF

„B“ – Keprta,Tóth, Berounský – 2. LF
Hušková, Plačková, Růžička, Troblová, Šuhajdová – 3. LF

„C“ – Mrkvička, Sedláčková, Šimůnková – 2. LF
Pilátová, Kovandová, Göböová, Vohryzková, Večerník – 3. LF

Tento závod má velkou tradici a má vždy velice pozitivní odezvu mezi studenty i učiteli. Letos startovalo 21 štafet z 12 fakult. UK, ČVUT, VŠE  a ČZU.

26. 11. 2015

PaedDr. Květoslava Skálová
ÚTV 2. LF UK Praha

Vytvořeno: 2. 12. 2015 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.