Vědecká konference 2008 – jak ji viděla studentka

Vědecká konference 2008 – jak ji viděla studentka

Radka Kučerová – 6. ročník

Největším dubnovým vzrušením na fakultní půdě byla zajisté Vědecká konference.
Stejně jako minulé roky se dva dny setkávali studenti, lékaři, pedagogové i vedení naší fakulty ve velké posluchárně, kde se více či méně zaposlouchávali do více či méně zajímavých přednášek.

Celá konference probíhala ve velice neformálním duchu, který započal již náš pan děkan svou velice neformální uvítací řečí, při které posluchárna několikrát lehla smíchy. Vystřídán izraelským lékařem Shaiem Izraelim se poté odebral do ústraní, vždy připraven položit přednášejícím sofistikovanou otázku.

Následné sekce od leukemické, přes fyziologickou, onkologickou, neurologickou až po smíšené padly už do rukou přednášejících. Všichni si zaslouží pochvalu, protože právě oni se nejvíce podíleli na kvalitě konference. Jejich příspěvky byly obecně velice dobře připravené a hezky přednesené – některé dokonce anglicky. Jen několika z nich bych vytkla přílišnou podrobnost prezentací a jejich nesrozumitelnost pro pregraduální studenty, kterým měla být konference především věnována.
Tuto chybu neudělali již zkušení vyzvaní hosté, jejichž přednášky, vědecké i nevědecké, často startovaly a někdy i ukončovaly jednotlivé sekce.

Návštěvnost velké posluchárny bohužel nebyla příliš velká. Nechyběli ale jenom studenti, některé docenty a profesory naší fakulty jsem za celé dva dny ani nezahlédla.

Množství studentů se alespoň pravidelně zvyšovalo o přestávkách. Zda za to mohla grafická přitažlivost posterů, které byly o pausách představovány, či neméně přitažlivá přítomnost táců s bagetkami na stolech v předsálí, to se už nikdo nedozví... Nutno dodat, že káva i pečivo mizelo rychlostí blesku, takže na mnohé se nedostalo.
Časový plán konference byl relativně dobře dodržován, takže ve čtvrtek po 16. hodině nám mohl náš pan děkan znovu velice neformálně poděkovat za přítomnost a pozvat nás na Motolský běh a následné vyhlášení výsledků konference U Vojáka.

Motolská míle byla letos opravdu mílí, jak slibovaly vyvěšené plakáty. Já se jí nezúčastnila, takže nemohu její průběh posoudit. Věřím ale, že byl vydařený, už protože 24. duben byl docela slunečným a teplým dnem.

A co oslavy U Vojáka? Ty byly bujaré! Mohla za to určitě nabídka točeného piva zdarma, ale i skvělé kapely – PMĎ a Funktomass, které celý večer doprovázely tančící doktory i skorodoktory. Vyhlášení vítězů bylo nepochybně největší atrakcí večera, i když nové záchody v hospůdce byly pro ty, kteří je ještě neviděli, též velikým zážitkem.
Vědeckou konferenci lze tedy, jak z předešlého textu vyplývá, zhodnotit jako velice vydařenou! Doufám, že příští rok její přednášková kvalita neklesne, jídla přibude, stejně jako studentů a lékařů ve velké posluchárně, pivo bude stále zadarmo a oslavy nebudou o nic méně bujaré!

-RaK-

Vytvořeno: 6. 5. 2008 / Upraveno: 19. 3. 2018 / Administrátor 2. LF UK