Vydařený podzimní fakultní koncert

Předposlední říjnová středa na 2. lékařské fakultě byla bohatá na události. Nové studentky a studenti složili imatrikulační slib, zasedal akademický senát, večer se konal tradiční podzimní koncert. Kdo se vrcholu celého dne zúčastnil, jistě nelitoval.

Skvělá klarinetistka Ludmila Peterková, kontrabasista Pavel Klečka a Benewitzovo kvarteto se společně postarali o vynikající hudební zážitek. Hráli výborně, Mozartův Klarinetový kvintet i Schubertův Smyčcový kvartet v jejich podání zněly krásně. Osobně ale musím vyzdvihnout zejména skladbu, kterou končila první část koncertu – Clarinettino Ondřeje Kukala. Ludmila Peterková technicky náročnou skladbu, kterou autor složil přímo pro ni, zahrála perfektně. Úžasné provedení i skvělý výběr z méně klasického repertoáru mě nadchly tak, že jsem měla chuť vstát a tančit.

Poděkování patří všem, kteří se na organizaci velmi vydařeného koncertu a celkově moc příjemného večera podíleli.

Vytvořeno: 25. 10. 2016 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková