Zimní sportovní kurzy

Společně se zahájením letního semestru dochází obvykle k ukončení intenzivních zimních radovánek a tradiční rekapitulaci zimních kurzů.

Letos ÚTV 2. a 3. LF UK uspořádal celkem pět základních zimních kurzů. Čtyři kurzy jsme tradičně uspořádali v osvědčených destinacích Krkonoš (Rokytnice nad Jizerou, Pec pod Sněžkou a Špindlerův Mlýn) a jeden kurz jsme se rozhodli letos uspořádat v Itálii – oblast Marilleva, Folgarida + Madonna di Campiglio.

Náš VSK Medik zároveň od prosince do března uspořádal tradiční sportovní kurzy ať již v zahraničí (Flachau – Rakousko) nebo v tuzemsku – vánoční víkend v Krkonoších, jarní běžky a nově i putování na sněžnicích v Jeseníkách.

Myslíme si, že se všem na našich kurzech líbilo, že si zdravě zasportovali, odpočinuli si od již vykonaných zkoušek nebo se naopak ve zdravém horském prostředí připravili na zkoušky následující... Zároveň se studenti dozvěděli v několika přednáškách informace o novinkách ve výzbroji, výstroji, seznámili se (i prakticky) se zdravotními aspekty při pobytu v horském prostředí, se základy horské medicíny, součinností a spoluprací s Horskou službou ČR a v neformálních debatách s mnohým dalším... Zároveň mohli fandit a porovnávat svoje výkony s právě probíhajícím mistrovstvím světa v Liberci.

Vzhledem k předešlým letům musíme s potěšením konstatovat, že se nám na zimní kurzy přihlásili studenti 3. lékařské fakulty v mnohem větším počtu než bývalo zvykem.

Takže suma sumárum: základních zimních kurzů zakončených zápočtem se zúčastnilo 186 studentů z obou fakult, což je o 18 studentů víc než v loňském roce.

Kurzy proběhly bez vážnějších zranění či komplikací a byly hodnoceny velmi pozitivně. Doufáme, že se i v příštím roce setkáme minimálně s takovým zájmem jako v roce letošním. Již nyní tyto kurzy plánujeme a na základě pozitivních ohlasů nabídku rozšíříme ještě o jeden kurz do zahraničí – buď Rakousko, nebo Francie – a další kurz bude směřován do podmínek vysokohorské turistiky a přežití v horských podmínkách. Veškeré nové podněty jsou vítány, využijte proto kontaktů na našich webových stránkách.

Přejeme všem krásné léto, úspěšné absolvování letního semestru a na dalších kurzech ÚTV (nejenom zimních) se budeme těšit nashledanou.

Mgr. Přemysl Žák
Ústav tělesné výchovy