Bleskově ze zasedání vědecké rady

Doktorka Maxová je absolventkou naší fakulty. Od roku 2001 se zabývá problematikou žírných buněk a jejich podílu na patogenezi hypoxické plicní hypertenze. V rámci výzkumu spolupracuje s kolegy z 2. lekařské fakulty z Ústavu fyziologie, Ústavu patologické fyziologie, Ústavu lékařské chemie a klinické biochemieÚstavu histologie a embryologie. Výsledky byly průběžně prezentovány formou posterů a přednášek a publikovány v mnoha impaktovaných časopisech. Velmi významný je fakt, že i díky této práci se výzkum žírných buněk ve vztahu k plicní hypertenzi posouvá od zvířecích modelů do oblasti humánní medicíny.
Paní doktorka Maxová se intenzivně věnuje i pedagogické činnosti, proto ji studenti bezpochyby znají z výuky fyziologie a patofyziologie.

Tématem habilitační práce a přednášky doktorky Maxové je Úloha žírných buněk v patogenezi hypoxické plicní hypertenze. Paní doktorka svou práci úspěšně odprezentovala a odpověděla na všechny otázky z pléna, které se týkaly jak experimentálních, tak klinických aspektů plicní hypertenze.

Vědecká rada 2. lékařské fakulty následně doporučila Univerzitě Karlově habilitaci kandidátky.

-KamilaVolná-

Vytvořeno: 22. 1. 2013 / Upraveno: 2. 2. 2017 / MUDr. Jana Djakow