Jsme připraveni na změny?

Polovina letního semestru je za námi. Co nás čeká v té druhé? A co v dalším akademickém roce? Jak se dotknou stavební plány nejbližší výuky? Kde budeme učit? Tyto otázky jistě nyní napadají mnohé studenty a zaměstnance naší fakulty. Podívejme se, jak jsou připraveny změny ve výuce, které budou muset nastat po dobu realizace stavebních záměrů. Náhradní prostory jsou zajištěny v krásném prostředí historické budovy Karolina i v blízkém areálu ČVUT na Plzeňské. Lze se tedy bez obav těšit na důstojnější podmínky pro výuku v budoucnosti blízké i vzdálenější.

Organizace výuky v nadcházejícím období bude samozřejmě náročnější – předpokládáme, že v období příštího akademického roku dojde k souběhu dvou stavebních akcí, a to rekonstrukce posluchárenského bloku v areálu nemocnice a současně přestavby budov A a B v areálu na Plzeňské. Tyto skutečnosti dočasně významně zredukují prostory pro výuku na naší fakultě. Kde tedy budeme učit? V první řadě budeme maximálně využívat naše prostory v Žížale – především Pelouchovu posluchárnu, ale i další učebny. Dále jsou zajištěny prostory v budovách historického Karolina – díky pochopení rektorátu máme rezervovánu Modrou posluchárnu s velkou kapacitou, krásnou a plně vybavenou, a navíc díky metru z Motola snadno dostupnou. Již ve velkém předstihu také proběhla jednání s ČVUT o poskytnutí dalších prostor – a to jak v areálu na Plzeňské pro každodenní výuku, tak zapůjčení poslucháren v kampusu v Dejvicích, kde v případě potřeby zrealizujeme přijímací zkoušky.

Je možné, že v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí poslucháren se část výuky bude přesouvat ještě před koncem běžícího semestru. Vedení fakulty a zaměstnanci děkanátu vyvinuli maximální úsilí, aby změny měly co nejhladší průběh. Studijní oddělení má sestaven náhradní rozvrh a je připraveno realizovat změny ve výuce hned, jak to bude potřeba. Fakultu čeká bezesporu náročné období, na jeho konci se nicméně budeme moct těšit z nových moderních prostor pro výuku.

Konkrétní informace týkající se plánovaných akcí přineseme vždy, jakmile budou k dispozici. O veškerých změnách budeme informovat včas a s dostatečným předstihem.

Vedení 2. lékařské fakulty

Vytvořeno: 31. 3. 2016 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková