Kolegium děkana ve (staro)novém složení

Akademický senát 2. lékařské fakulty vyjádřil na svém únorovém zasedání podporu všem navrženým proděkankám a proděkanům. V tuto chvíli jich je sedm, v kolegiu děkana je doplní další členové, které si do svého poradního týmu vybral nový děkan prof. Vladimír Komárek.

Dle platného Statutu 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze je kolegium děkana stálým poradním orgánem děkana. Tvoří ho proděkani, tajemník fakulty, případně další členové jmenovaní děkanem. Proděkany jmenuje děkan po vyjádření senátu.

Proděkani zastupují děkana v rozsahu jím určeném, za svou činnost mu odpovídají. Děkan může pověřit proděkana, aby ho na určitou dobu plně zastupoval. Funkční období proděkanů zpravidla začíná a končí s funkčním obdobím děkana.

Nově budou funkci proděkanky nebo proděkana zastávat:
prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc., proděkan pro personální problematiku
doc. MUDr. Vojtěch Havlas, Ph.D., proděkan pro specializační vzdělávání a vnější vztahy
doc. MUDr. Alena Kobesová, Ph.D., proděkanka pro nelékařské studijní programy

Ve funkci proděkanky nebo proděkana budou z předchozího období dál pokračovat (v některých případech s pozměněnými kompetencemi):
doc. MUDr. Květa Bláhová, CSc., proděkanka pro studium klinických oborů
prof. MUDr. Roman Kodet, CSc., proděkan pro studium a akademické kvalifikace
prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D., proděkan pro rozvoj a investice
prof. MUDr. Jan Trka, Ph.D., proděkan pro vědu a výzkum

Dalšími členy kolegia děkana jsou:
Mgr. Petra Fabingerová
doc. MUDr. Ondřej Hrušák, Ph.D.
doc. MUDr. Petr Marusič, Ph.D.
Ing. Martina Mudrová, Ph.D.
MUDr. Michal Pelíšek
doc. MUDr. Jan Zuna, Ph.D. (za AS)
MUDr. Martin Holcát, MBA (za FN Motol)

Jednotlivé členy kolegia, jejich úkoly, cíle a plány postupně představíme podrobněji.

Vytvořeno: 20. 2. 2014 / Upraveno: 18. 12. 2018 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková