Komise vyhodnotila podané žádosti o podporu excelentního výzkumu na fakultě

Komise ve složení prorektor UK prof. J. Konvalinka, děkan 2. LF UK prof. V. Komárek, proděkan prof. M. Babjuk, proděkan prof. J. Trka a člen AS prof. J. Zámečník posoudila v pondělí 24. 10. žádosti o podporu excelentního výzkumu v programu IPE – institucionální podpory excelence.

Prorektor Jan Konvalinka v úvodu ocenil podporu excelentního výzkumu na 2. LF UK a vyzdvihl efektivitu takového přístupu k rozdělování financí na vědu.

Komise důkladně hodnotila všech osm podaných žádostí. Přihlížela zejména k dodržení zadání, publikačním výstupům jednotlivých skupin s přihlédnutím ke špičkovým výsledkům (publikace v prvním kvartilu oboru), složení týmů, potenciálnímu vědeckému přínosu projektu, významu daného týmu pro rozvoj vědy na 2. lékařské fakultě a přiměřenosti rozpočtových požadavků.

V prvním kole byly vyřazeny ty žádosti, které nesplňovaly podmínky zadání soutěže, a do druhého kola postoupily dvě žádosti bez výhrad a tři s připomínkami.

Navrhovatelé všech projektů (včetně odmítnutých) budou pozváni v průběhu první poloviny listopadu k individuálnímu projednání výsledků hodnocení se zástupci hodnotící komise.

Vytvořeno: 1. 11. 2016 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.