Novinky na fakultním webu – profesionalizujeme se!

Webové stránky fakulty jsou bezpochyby naším hlavním komunikačním médiem – ať už pro vzájemnou komunikaci mezi námi (zaměstnanci a studenty 2. LF) či navenek. Obsah (články, rozhovory, zpravodajství) našich stránek po řadu let tvořil tým nadšenců vedených Janou Djakow (spolu se studentkami Dankou Humlovou, Kamilou Volnou a Michaelou Kotrovou, abych jmenoval sestavu z posledních let) s občasnými příspěvky nás dalších pracovníků a studentů fakulty. Čas dozrál ke změně – chceme-li mít zajímavé, aktuální webové stránky se zajímavým obsahem, potřebujeme profesionály, kteří takový obsah budou trvale připravovat. Samozřejmě se nic nemění na principu, který dovoluje každému z nás připravit a poslat ke zveřejnění zajímavý příspěvek.

Po náročném dvoukolovém výběrovém řízení jsme z více než 60 uchazečů o práci webového redaktora 2. LF vybrali dva, kteří, jak věříme, se budou v rámci svých částečných úvazků dobře doplňovat. Ostatně posuďte podle krátkých životopisů sami! Na starosti kromě obsahu webových stránek budou mít další úkoly související s prezentací fakulty. Můžete se na ně např. obrátit se žádostí o pomoc při medializaci vašich vynikajících vědeckých, pedagogických nebo léčebných výsledků. Zastihnete je s jistotou vždy ve středu dopoledne v místnosti č. 340 v budově D, na již nastoupivšího Petra Andrease funguje samozřejmě také spojení prostřednictvím standardní fakultní e-mailové adresy.

Mgr. Petr Andreas
Petr Andreas pochází z Vysočiny a Českých Budějovic. Vystudoval estetiku na Filosofické fakultě UK, v současnosti je doktorandem na Ústavu české literatury a literární vědy FF UK.
Věnuje se kulturní publicistice, byl šéfredaktorem jihočeského kulturního časopisu Obce spisovatelů Literární fórum, spolupracoval s Ústavem paměti národa a byl webeditorem Střediska vědeckých informací Fakulty sociálních věd UK. Amatérsky fotografuje, v létě provozuje vysokohorskou turistiku a celoročně vytrvalostní běh. Je ženat.

Mgr. Ing. Tereza Kůstková
Tereza Kůstková se narodila v Praze, žije na Zbraslavi. Vystudovala Agronomickou fakultu ČZU a žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK.
Profesní zkušenosti sbírala mj. jako redaktorka v časopisu Týden a ve zpravodajství České televize, několik let připravovala jako šéfredaktorka pro městskou část Praha – Zbraslav informační měsíčník Zbraslavské noviny. Překládá knížky z angličtiny. Ráda cestuje po světě, podniká cyklotoulky po Čechách a zpívá ve sboru. Má dva syny a dvě dcery.

Další novinkou je ustavení Redakční rady (RR) webových stránek 2. LF. Její složení je následující: Jan Trka (předseda), členy jsou děkan a tajemnice fakulty a dále pak Jana Djakow, Petr Andreas, Tereza Kůstková, Michaela Kotrová, Danka Humlová a Kamila Volná. V nejbližším období hodláme výrazně zapracovat na anglické verzi našich stránek, která byla dosud trochu chudší příbuznou své české verze.

Popřejme si tedy při naplňování naší webové stránky novými články, rozhovory i jiným obsahem mnoho zdaru a těšme se na nový, viditelnější, pestřejší a zajímavější web 2. LF! Ostatně – jak doufáme (a jak se také snažíme) – měl by již také brzy dostat svoji novou tvář.

-jt- -mm-

Součástí testování kandidátů na místo webového editora byl i rozhovor o financování akademického výzkumu – přečtěte si verzi připravenou Mgr. Petrem Andreasem.

Vytvořeno: 8. 11. 2013 / Upraveno: 20. 12. 2018 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.