Rekonstrukce topení na Plzeňské

Možná jste si všimli, že se poblíž učeben v areálu na Plzeňské objevila mobilní stavební buňka a poblíž parkující stavební stroje. Jiní zase zjistili, že se v současné době v učebnách právě neohřejí. Obojí spolu souvisí, protože v areálu probíhají práce na rekonstrukci topného kanálu, který v sobě ukrývá přívod tepla a teplé vody.
Minulý týden proběhl kontrolní den a my jsme se zeptali paní tajemnice, Ing. E. Kuželové, jak stavba probíhá

Máte za sebou 1. kontrolní den. Co z něj vyplývá?
V současné době probíhají výkopové a demontážní práce. Podle harmonogramu stavby nedochází k nějakým výrazným časovým skluzům. Další krátká omezení dodávky teplé vody a tepla budou záviset na návaznosti výkopových a demontážních prací s výměnou rozvodů.
K bezpečnosti pohybu zaměstnanců nebo studentů fakulty, ale i ostatních návštěvníků areálu v okolí stavby bych chtěla upozornit na to, že výkopy jsou zabezpečeny proti pádu osob a že na plochu stavby není povolen přístup nepovolaných osob.

Kde se dozvíme bližší informace o případných dalších omezeních?
Informace o odstávkách nebo jiných omezeních souvisejících s rekonstrukčními pracemi podává pan Roubík, správce budov.
Pozn.: S dotazy se obracejte na pana Roubíka – tel.: 224435827, 257296100, 257215562, 603472701

Nakonec jedna otázka, která napadne v této souvislosti téměř každého: Z jakých peněz je tato stavba financována?
Na základě investičního záměru jsme získali účelovou dotaci od ministerstva školství.

Děkuji za rozhovor.
-mc-