Studenti 2. LF obhájili prvenství v soutěži záchranářů

Letos se v Koutech nad Desnou konal již 15. ročník největší světové soutěže záchranných služeb Rallye Rejvíz a studenti naší fakulty po loňském úspěchu (více zde) v kategorii posádek mediků pochopitelně nesměli chybět. O to větší radost máme z toho, že se jim podařilo i letos obstát v náročné konkurenci týmů z českých a slovenských lékařských fakult a své loňské prvenství obhájit.

Studentům 6. ročníku – dnes již čerstvým absolventům – Marku Dvořákovi, Janu Gretzovi a Evě Provazníkové k jejich velkému úspěchu gratulujeme!

Vyjádření studentů: I letos bychom za podporu chtěli poděkovat vedení 2. lékařské fakulty. Jsme moc rádi, že se podařilo na fakultě zavést kvalitní výuku urgentní medicíny formou povinně volitelného předmětu, za což jistě patří velký dík nejen vedení fakulty, ale zejména panu primáři Zikovi z Oddělení urgentního příjmu dospělých a jeho týmu, který výuku nese na svých bedrech. Věříme, že studenti výuku ocení nejen na prestižních soutěžích jako je Rallye Rejvíz nebo Inter vitam et exitum, ale hlavně v reálných situacích ohrožení života, ve kterých jde často o vteřiny.

Speciální poděkování patří panu Danielu Petruškovi, bez jehož významné finanční podpory bychom se této – i finančně náročné – akce nemohli zúčastnit, a paní Bc. Renatě Všetečkové za její zprostředkování. Za cenné odborné rady, pochopení a pomoc při přípravě do medicínského života i na soutěž pak moc děkujeme MUDr. Mgr. Janu Bydžovskému, DiS., a MUDr. Jaroslavu Kratochvílovi.
EP, JG, MD

-red-