Tisková konference k průzkumu Barometr mezi studenty 4., 5. a 6. ročníků lékařských fakult

Záznam tiskové konference ve Vlasteneckém sále UK, 23. 3. 2016.
Zdroj: UK, youtube kanál UK.

Téměř tři čtvrtiny budoucích mladých lékařů a lékařek (72 %) plánují po ukončení vysokoškolského studia hledat zaměstnání v České republice. Sedmdesát procent z celkového počtu respondentů má v plánu pracovat v nemocnici. Naopak 28 % studentů medicíny má v plánu po ukončení studia hledat pracovní nabídky v zahraničí. Nejčastějšími důvody, které studenti 4., 5. a 6. ročníků lékařských fakult uvádějí jako důvod pro vycestování do zahraničí, jsou lepší platové podmínky, získání zkušeností ze zahraničí a možnost studia cizího jazyka. Vyplývá to z celostátního průzkumu „Barometr mezi studenty 4., 5. a 6. ročníků lékařských fakult v České republice“ organizace HealthCare Institute, který byl představen na tiskové konferenci ve Vlasteneckém sále Univerzity Karlovy.

Vytvořeno: 24. 3. 2016 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.