Vědecká konference studentů lékařských fakult ČR

Ve dnech 28. a 29. listopadu se v nové budově teoretických ústavů, zvané Žížala, uskutečnila Vědecká konference studentů lékařských fakult ČR. Celkem bylo na programu 35 přednášek, v nichž se představili studenti všech českých lékařských fakult, a to v lékařských i nelékařských oborech.

Na úvod všechny přítomné přivítal a konferenci zahájil Ondřej Hrušák, děkan pořádající 2. lékařské fakulty. K úvodní přednášce byla vyzvána Meritxell Alberich-Jorda, která působí v Institutu molekulární genetiky AV ČR a věnuje se výzkumu mechanismů kontrolujících normální a aberantní hematopoézu.

Ve čtvrtek své práce představilo celkem 23 studentů, 13 v rámci lékařské, 10 v rámci nelékařské a stomatologické sekce. Každý měl k dispozici 10 minut na prezentaci a 5 minut diskuse. Výběr témat byl pestrý: zúčastnili se fyzioterapeuti, sestry, budoucí internisté i chirurgové, zubní lékaři a laboranti.

Večer byla pro účastníky konference připravena večeře v afghánské restauraci Kábul. Studenti měli možnost ochutnat orientální kuchyni, seznámit se s kolegy, a posílit tak vazby mezi fakultami.

Druhý den konference byl zahájen přednáškou Radovana Hudáka na téma Jak napsat odbornou učebnici během studia. Následovalo dalších 10 přednášek lékařské sekce. Odpoledne byly vyhlášeny výsledky celé konference, které naleznete níže.

Kamila Volná

Výsledky Vědecké konference studentů lékařských fakult ČR
2. LF UK
(28.–29. 11. 2013)