Podzimní koncert naší fakulty je tady!

Pro podzimní pokračování našich tradičních koncertů se nám podařilo získat skutečnou mezinárodní hvězdu: houslistku a violistku Gabrielu Demeterovou. Budeme tak moci na vlastní uši slyšet mistrovskou hru této historicky první absolutní vítězky (ve všech kategoriích!) nejprestižnější mezinárodní soutěže Yehudi Menuhina v roce 1993.

Za doprovodu cembalisty Václava Lukse vystoupí Gabriela Demeterová s programem barokní hudby. Polovinu programu tvoří výběr z Růžencových sonát českého skladatele Heinricha Ignaze Franze Bibera (jeho jméno, pravda, úplně česky nezní, ale: narodil se ve Stráži pod Ralskem, studoval v Opavě, pracoval v Olomouci), po přestávce zaznějí díla Georga Philippa Telemanna a Giuseppe Tartiniho.

Využijte této ojedinělé příležitosti a přijďte si poslechnout hru Gabriely Demeterové dne 21. 10. od 19.30 v Karolinu. Je snad zbytečné připomínat, že vstup pro pedagogy, studenty a hosty fakulty je volný a zdarma. Těšíme se na vás!

-jt-

Kompletní program