Profesor Václav Hampl rektorem

Opětovné zvolení prof. RNDr. Václava Hampla, DrSc., rektorem

Profesor Václav Hampl bude rektorem Karlovy Univerzity i v následujícím volebním období.

Akademický senát Univerzity Karlovy dne 22. října 2009 rozhodl, že rektorem Univerzity Karlovy v nadcházejícím čtyřletém funkčním období bude stávající rektor prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc. Druhé funkční období začne prof. V. Hamplovi 1. února 2010.

Prof. V. Hampl stojí v čele univerzity od 1. února 2006. Svou profesní akademickou dráhu na UK začínal na Ústavu patologické fyziologie tehdejší Fakulty dětského lékařství UK, později pracoval na Ústavu fyziologie 2. lékařské fakulty UK, na němž působí dodnes. Jeho osobnost a ideje, se kterými vstupoval před čtyřmi lety do rektorského úřadu, přibližuje rozhovor s prof. V. Hamplem u příležitosti jeho prvního zvolení rektorem UK.

Vizí současného volebního programu prof. V. Hampla je „Univerzita Karlova jako mezinárodně ukotvená instituce špičkové vědy a výuky, jako místo atraktivní a přívětivé pro své studenty i pracovníky, s moderním zázemím a vybavením, jako sebevědomé a soudržné kulturní společenství.“ Více se můžete dočíst v dostupné tezi volebního programu.

Rektora volí akademický senát Univerzity Karlovy v Praze, který má v současnosti 70 členů (34 studentů a 36 pedagogů). Letošních rektorských voleb se účastnilo 61 hlasujících. Prof. V. Hampl byl jediným kandidátem. Výsledky voleb v číslech jsou následující: pro 55, proti 4, zdržel 2.

Odkaz na tiskovou zprávu ze dne 22. října 2009.

-az-

Foto: zdroj i-Forum