Ze světa: Přijímací zkoušky pro zahraniční studenty

Dne 1. 5. 2010 proběhly přijímací zkoušky pro zahraniční studenty. Do portugalského Porta za nimi vyrazili proděkanka pro studium klinických oborů, doc. MUDr. Květa Bláhová, CSc., a proděkan pro specializační vzdělávání, doc. MUDr. Petr Zoban, CSc.

V posledních 3 letech zájem studentů z Portugalska o naši fakultu stoupá, představují přibližně čtvrtinu všech zahraničních studentů v ročníku, což byl důvod, proč se začaly organizovat přijímací zkoušky přímo v Portugalsku. V loňském roce se tyto přijímací zkoušky poprvé uskutečnily v Lisabonu, nyní bylo vybráno Porto. Další kolo pro všechny zahraniční zájemce bude probíhat ještě zde na fakultě v červenci a v září 2010, teprve poté se definitivně rozhodne o všech přijatých zahraničních studentech.

Přijímací zkoušky měly, stejně jako u českých zájemců o studium na naší fakultě, 2 části. První část byla písemná – z fyziky, chemie, biologie a testu logického myšlení. Druhou částí byl ústní pohovor s každým účastníkem.
Paní doc. Bláhová nám k přijímacím zkouškám řekla: „Jak já, tak Petr Zoban jsme z těch studentů měli opravdu dobrý pocit, byli připraveni a do Porta s některými přijeli i rodiče či známí, kteří se v průběhu dne informovali o fakultě a studentském životě v Praze (a to nejen z dovezených tištěných materiálů).“

-jd-

Vytvořeno: 11. 5. 2010 / Upraveno: 14. 2. 2018 / MUDr. Jana Djakow