Vědecká konference 2009 za dveřmi!

Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych.

Lékař, psychiatr. Vystudoval Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze. V současné době je ředitelem Psychiatrického centra Praha, Centra neuropsychiatrických studií, přednostou Psychiatrické kliniky UK 3. LF v Praze a profesorem psychiatrie na LF UPJŠ v Košicích. Přednášel na univerzitách v Kanadě a USA, působí ve vzdělávacích institucích v Dánsku, v Rakousku a v USA. V letech 1990–1997 byl děkanem UK 3. LF. Je členem mnoha mezinárodních i domácích odborných společností. V letech 2007–2008 byl prezidentem Evropské psychiatrické asociace, v letech 2008–2009 prezidentem Federace evropských lékařských akademií. Publikoval na 100 odborných prací z oblasti psychoneuroendokrinologie, psychofarmakologie a psychiatrie (celkový IF=146; citační ohlas SCI=359).

Věnuje se také popularizaci vědy a publicistice. Za svou činnost získal v r. 2008 Cenu předsedy Rady pro výzkum a vývoj „Česká hlava“. Více na www.hoschl.cz.

Poslední aktualizace: 17. 10. 2018 / Helena Ulovcová
Byla tato stránka užitečná?