Vědecká konference 2009 za dveřmi!

Vědecký výbor letos vybíral z 91 příspěvku

O aktivní účast na letošní Vědecké konferenci naší fakulty byl mimořádný zájem – přibližně o polovinu větší, než v loňském roce. Svou roli zřejmě sehrál fakt, že děkanát fakulty aktivně upozornil doktorandy na povinnost presentovat od třetího ročníku výše své výsledky alespoň jednou za dva roky, ale počet přihlášek od pregraduálních studentů (asi 20 % všech abstrakt!) i od studentů DSPB, kterých se letos „povinná“ účast netýkala, nás naplňuje optimismem. Celkem vědecký výbor konference letos posuzoval 91 přihlášených prací, každý příspěvek aspirující na ústní presentaci byl nezávisle hodnocen čtyřmi až šesti členy výboru. Z jejich hodnocení vzešlo pořadí, podle kterého byly příspěvky rozděleny na přednášky a postery.
Pouze 10 prací bylo všemi hodnotícími určeno přednostně k posterové presentaci, další dvě práce byly zcela odmítnuty pro závažné formální nedostatky předloženého souhrnu. Všechny ostatní bychom rádi slyšeli na naší konferenci zaznít v posluchárně. Časový program však bohužel umožňuje presentovat formou přednášky pouze 25 prací, zhruba tři čtvrtiny všech příspěvků tak dostaly možnost být presentovány formou posteru.
Rád bych poznamenal, že pořadí zejména kolem čáry oddělující přednášky a postery bylo skutečně velmi těsné. Jakkoli to může být zklamáním pro ty, kdo nakonec zůstali pod onou čarou, pro účastníky konference obecně je to dobrá zpráva. Znamená, že na letošních posterových sekcích, které budou hned čtyři, uvidíme celou řadu velmi kvalitních prací.

Přijďte se podívat na letošní Vědeckou konferenci naší fakulty, přihlášené práce slibují nevšední vědecký zážitek!

Poslední aktualizace: 13. 3. 2015 / Helena Ulovcová
Byla tato stránka užitečná?