Ples 2. LF očima organizátorů: tradiční setkání s energií

V krásných sálech Národního domu na Vinohradech se v sobotu 27. února 2010 konal tradičně velmi živý ples naší fakulty. Posuďte sami: osvědčená budova ND hostila osvědčené hudební skupiny počínaje swingovým orchestrem Ladislava Bareše a motolskou kapelou Krocan orchestra jistě nekonče. Lahve na barech v předsálí obsahovaly neméně tradiční a prověřené ročníky.

Protože ale některé tradice je přece jen dobré změnit, několik jsme jich také změnili: Ples 2. LF 2010 byl první nekuřácký, což jistě mnozí přítomní velmi ocenili. Také služby cateringové služby se letos zlepšily nejen obrovskou zásobou obložených chlebíčků, ale taky prodáváním a mícháním nápojů ve foyer, ve Společenském sále, ale i na balkónech. Za zmínku určitě stojí i letošní bohatá tombola, protože výhry z ní si odneslo přes 200 účastníků plesu.

Chuť do tance na parket přineslo profesionální předtančení v podaní Terezy Bufkové a Martina Koldy, ale jednoznačným vyvrcholením večera bylo vystoupení nejfamóznější taneční skupiny 2. LF Prdlých kostí, po kterém se enormním potleskem diváků třásly stěny Národního domu!

Mezi tradiční součást programu také patří i udělovaní cen nejlepším učitelům roku. Na základě vynikajících výsledků studentské ankety v akademickém roce 2008/09 titul Učitel roku 2009 získali:
MUDr. Daniel Groh
MUDr. Martin Hložánek
prof. MUDr. František Kölbel, DrSc.
MUDr. Jiří Lisý, CSc.
as. MUDr. Kateřina Bartoníčková
MUDr. Dita Smíšková
MUDr. Zuzana Blechová
MUDr. Helena Ambrožová, Ph.D.
prof. MUDr. Jana Hercogová, CSc.
doc. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.

V nové kategorii Nejlepší vědecký počin za rok 2009 zvítězil:
prof. MUDr. Jan Trka, Ph.D. Cenu v hodnotě 10 000 Kč se rozhodl obratem věnovat na pořádání Vědecké konference 2010.

Vítězům srdečně gratulujeme.

Je důležité dodat, že kvalitní ples nedělá jenom nabitý program, bohatá tombola, kvalitní catering nebo studentské předtančení, ale především dobře se bavící účastníci. Proto vám všem, kteří jste se onen sobotní večer rozhodli strávit ve společnosti kolegů a přátel z 2. lékařské fakulty, děkujeme, protože právě vy děláte tento ples jedinečným.

Na závěr jen malá prosba. Pomozte nám zlepšovat kvalitu Plesu 2. LF v dalších letech a posílejte nám vaše návrhy, připomínky, stížnosti, ale i chválu na mail @email. Budeme také rádi, když nám pošlete fotografie nebo videa, které bychom mohli prezentovat na našich webových stránkách. Děkujeme všem, kteří tak již učinili.

Uděláme vše proto, aby Ples 2. LF 2011 byl ještě lepší. Těšíme se na vás 26. 2. 2011 v Národním domě na Vinohradech.

Váš Motolák

Víc fotografií nalezete ve fotogalerii Motoláku na stránce

Zakrátko přibudou videa z programu plesu stejně jako z tanečního vystoupení Prdlých kostí – Medikovo snění.

Poslední aktualizace: 21. 6. 2018 / MUDr. Jana Djakow
Byla tato stránka užitečná?