Informace o vyhlášeném konkursu na měsíční stáž zdarma

CEMAC International, s. r. o – smkt-studium Nadační fond Ferdinanda Peroutky

Vyhlašují konkurs na udělení grantu:

měsíční studijní stáž (smkt-studium) v USA (Sacre Coeur Heartland College, Aledo, Illinois) v oboru podle vlastního výběru (srpen, resp. září 2001)
obory: ekonomie, žurnalistika, právo, lékařství, filosofie, politologie, pedagogika, filologie, technické obory, atd.

Podmínky:

• výběrového řízení se může zúčastnit student po ukončení 4. semestru vysoké školy

• zájemce musí hovořit anglicky

• do 20. května zašle přihlášku, která musí obsahovat:
    1. vyplněné údaje o osobě zájemce
    2. stručnou charakteristiku studijního oboru
    3. téma, které by chtěl v USA zpracovávat
    4. souhlas s podmínkami smlouvy mezi držitelem grantu a CEMAC International, s. r. o.

Cena grantu obsahuje: Ubytování, stravování v hostitelské rodině, školné, činnost tutora: 65 000 Kč
Letenka: 20 000 Kč

Držitel grantu na vlastní náklady hradí:

Zdravotní pojištění během pobytu
Náklady na pořízení víza (cca 2000 Kč)

Bližší informace a přihlášky:
www.cemac.cz

CEMAC International, s. r. o. – kancelář Zlín,
Kvítková 3687/52, 760 00 Zlín, tel. 067 700 49 11, Veronika Šošolíková, @email

CEMAC International, s. r. o. – kancelář Praha,
Haštalská 6/1072, 110 00 Praha 1, tel. 02 232 65 86, Darina Kulmanová, @email

Případně: 0604 / 27 37 52, e-mail: @email

Formulář přihlášky vám na vyžádání zašleme e-mailem, případně poštou.

Těšíme se na vás.
CEMAC International, s. r. o.

Co to je smkt-studium?

CEMAC International, s. r. o. – instituce, jež patří do světového systému SMKT – (St. Matthias Kollege Tünsdorf). Tato vzdělávací střediska jsou v SRN, USA, Argentině, Mexiku a v ČR (Zlín – Lukov, Tuskulum).

V roce 1993 řekl německý spolkový kancléř Helmut Kohl:
„Sjednocení Evropy a proces rozsáhlé kooperace otevírá plně nové perspektivy ... Potřebujeme dnes stále více profesionály, kteří jednají s jasnou etickou orientací. St. Matthias Kolleg k tomu přispívá tím, že umožňuje vzdělávání odborníkům z celého světa.“

St. Matthias Kolleg jsou malá vzdělávací a studijní centra, jsou místem setkávání a vyměňování myšlenek a zkušeností.
Je to nový koncept prohlubování vzdělanosti, který stojí na vzájemné výměně zkušeností bez ohledu na hranice států.
Nabízí alternativní výukovou metodu, jež je spojením teorie a praxe, odehrává se v přednáškových sálech, ale i v praxi díky exkurzím a diskusím s odborníky přímo v místě jejich pracoviště.
Napomáhá rozvoji řídících kvalit jednotlivých účastníků, zkušených profesionálů, pomáhá zorientovat se v problémech, jež souvisejí s evropskou integrací, dává možnost zkvalitnit sebe sama na trhu práce.

Učení je neukončený proces. Cílem tohoto alternativního způsobu vzdělávání je nabídnout řešení, k nimž již v jiných zemích dospěli, zvýšit kvalifikaci tím, že umožňuje seznámení se s novinkami v různých oborech činnosti.

Projekt SMKT je projektem individuálního přístupu. Je možné připravit program studijního pobytu přesně podle požadavku účastníků seminářů a stáží.
Tradičně dobré kontakty má systém SMKT s orgány Evropské unie, tudíž nabízí rychlé předávání zkušeností ze života členských zemí EU. V rámci SMKT přednášejí však i další osobnosti, profesionálové z různých oborů lidské činnosti.
www.cemac.cz
www.smkt.org

Smkt-studium má 5 součástí:

1. smkt jazykový kurs
    Dvě hodiny každé ráno se studenti setkávají se svými jazykovými učiteli pro interaktivní konverzační hodiny. Jazykový kurs také zahrnuje media workshops, video, audio a studium internetu.
  2. smkt výzkum
    S asistencí osobního tutora jednou týdně napíše každý účastník individuální výzkum na základě nálezů, pátrání a rozhovorů řízených studentem
  3. smkt pracovní školení
    Každé odpoledne stráví student několik hodin získáváním praktických pracovních zkušeností. Dle jazykových schopností studenta se praxe skládá buď z každodenních jednodenních návštěv ve firmách nebo z prodlouženého pobytu na několik dnů či týdnů u jedné organizace.
  4. smkt proniknutí do kultury země
    Každý večer se student zúčastní přednášky, kulturní události, turistického výletu či sportovní události za účelem poznání životního stylu v zemi
  5. smkt hostitelská rodina
    Ubytování je ve vybrané hostitelské rodině (případně v internátu). Tato zkušenost umožní účastníkovi stát se součástí kultury země a procvičovat se v jazykových dovednostech.

Podmínky smlouvy mezi účastníkem smkt-studia a CEMAC International, s. r. o.:

CEMAC International, s. r. o., se zavazuje, že:

1. uhradí náklady na ubytování, stravování v hostitelské rodině, školné, náklady na činnost tutora pro držitele grantu
  2. uhradí náklady na dopravu (letenka ČR – USA, USA – ČR)
  3. zajistí podle návrhu držitele grantu rozvrh smkt-studia
  4. zajistí držiteli grantu po absolvování stáže udělení certifikátu smkt-studia
  5. bude ve prospěch držitele grantu a s jeho souhlasem uvádět ve svých propagačních materiálech jeho závěrečnou práci z smkt-studia

Držitel grantu se zavazuje, že:

1. pořídí na náklady CEMAC International, s. r. o., obrazovou dokumentaci z pobytu v rozsahu nejméně 20 fotografií pro propagaci smkt-studia
  2. pořídí denní záznamy z pobytu formou deníku, a to minimálně v celkovém rozsahu 3 stran strojopisu pro využití k propagaci smkt-studia
  3. v následujících 12 měsících bude k dispozici CEMAC International, s. r. o., při prezentaci smkt-studia, a to v rozsahu nejméně 5 prezentací á 2 hodiny (besedy se studenty, zájemci o smkt-studium)
  4. jeho jméno a portrét budou využity pro www.smkt.org pro propagaci smkt-studia
Poslední aktualizace: 27. 7. 2018 / Administrátor
Byla tato stránka užitečná?