Doplňková informace k podávání grantů IGA zaměstnanci UK 2. LF – aneb FAQ

Důležité termíny!

Pokud chcete žádat o investici, potřebujete finanční spoluúčast UK 2. LF. Abychom mohli o těchto spoluúčastech rozhodnout, potřebujeme o nich vědět předem. Prosím, odevzdejte stručnou anotaci, název a cenu investice do 24. 4. 2006.
Termín pro odevzdání přihlášek je 10. 5. 2006.

Co je zásadně nového v pravidlech?

Kvalita řešitelského týmu i celého návrhu se bude posuzovat především podle součtu impaktových hodnot publikací hlavního navrhovatele a jeho dvou spolupracovníků.
Za výstup grantu bude považována pouze publikace s IF > 0,1 – v případě, že publikace nevznikne, grant bude hodnocen jako nesplněný a IGA bude vyžadovat vrácení celé dotace. Zvažte,

je-li impaktovaná publikace v silách vašeho týmu.
Lze převést část prostředků do příštího roku (samozřejmě s výjimkou posledního roku řešení!) – viz strana P.16. Toto nově zavedené opatření platí pouze pro veřejné vysoké školy a výzkumné instituce – tedy nikoli nemocnice!

Co je nového ve formulářích?

Formuláře se mírně liší od předchozích kol. Pečlivě je prostudujte – pozor, ne vždy nastavené parametry (např. velikost písma) odpovídají formálním požadavkům!

Co je letos nového na UK 2. LF?

Naše fakulta vrátí hlavnímu řešiteli grantu 30 % částky určené na režii k volnému použití (odměny řešitelům, nákup neinvestičního zboží podle výběru řešitele).

Jak se vypořádat s faktem, že „zdravotnická“ část grantu musí být prováděna ve zdravotnickém zařízení?

Spolupříjemce musí existovat vždy, pokud příjemce na základě svého oprávnění k činnosti není schopen sám zajistit veškeré činnosti s řešením projektu souvisejícími (např. vysoká škola jako příjemce díky spolupříjemci – zdravotnickému zařízení – je teprve schopna zajistit zdravotnické výkony související s řešením projektu, protože za pacienta, jako součásti výzkumného souboru odpovídá zdravotnické zařízení; tyto výkony jsou zajišťovány v rámci pracovně právního vztahu vůči tomuto zdravotnickému zařízení určenými členy řešitelského týmu. (viz Pravidla IGA MZ 2006, strana P.3).

Jinými slovy: FN v Motole musí být spolupříjemcem všech projektů, kde se jakkoliv pracuje s pacienty nebo s materiálem od pacientů.

Vědecká část (fakulta) musí být v přihlášce jednoznačně rozlišena od klinické.

Jinými slovy: do části přihlášky pro hlavního řešitele (tedy PŘÍJEMCE – UK 2. LF) vyplníte hlavní vědeckou, odbornou část projektu (smysl daného projektu, metody analysy vzorků, cíle a časový harmonogram řešení atd.).
Za SPOLUPŘÍJEMCE (FN Motol) vyplníte formuláře AS budou k disposici předvyplněné? (do pole „Popis podílu/činnosti řešení projektu zajišťovaných spolupříjemcem“ napíšete například „odběr materiálu od pacientů“), CS (kolik na ten „odběr materiálu od pacientů“ chcete peněz) a D (životopis). V případě, že jste jako osoba zaměstnáni i u 2. LF i u FNM, můžete být současně hlavním řešitelem za 2. LF i spoluřešitelem za FNM, přesto ovšem musíte část D (životopis) odevzdat dvakrát – jako hlavní řešitel i jako spoluřešitel, což vyznačíte zaškrtnutím příslušného políčka v hlavičce formuláře. Životopisy se budou lišit v části „Činnosti, které při řešení zajišťuji a za něž odpovídám...“ – za 2. LF tam bude třeba „analysa exprese sledovaných genů, koordinace projektu“ a za FNM ten výše zmíněný „odběr materiálu od pacientů“.

Dobrá rada: při vyplňování žádosti se držte co nejpřesněji pokynů uvedených v dokumentu „Pravidla IGA MZ 2006“.

V případě jakýchkoli nejasností se obracejte na Mgr. Gabrielu Hlaváčovou (@email)
.

doc. MUDr. Jan TRKA, Ph.D.
proděkan pro vědu a výzkum, zahraniční vztahy a doktorské studium UK 2. LF
e-mail: @email

Poslední aktualizace: 1. 10. 2018 / Administrátor
Byla tato stránka užitečná?