Musíte v zahraničí absolvovat všechny zapsané předměty?

Ohledně možných pochybností, zda skutečně musíte v zahraničí absolvovat všechny předměty, které jste si zapsali do Learning Agreementu nebo které jste již absolvovali na 2. LF UK, ale v zahraničí je musíte absolvovat například v rámci větších modulů, je nutné konstatovat dvě zásadní skutečnosti.

Za prvé závazný obsah studia pro vás představuje Learning Agreement, což je právně závazná smlouva a studijní závazky, které jste si v něm stanovili, je v zásadě nutno splnit. Zavazujete se k tomuto při podpisu Účastnické smlouvy před odjezdem na Erasmus, na jejímž základě je vám vyplaceno účelové stipendium.

Druhá skutečnost – po dobu studia v zahraničí jste řádnými studenty zahraniční univerzity se stejnými povinnostmi jako studenti místní, včetně absolvování předepsaných zkoušek.

Learning Agreement je možné změnit pouze na základě zcela racionálního vysvětlení, a to formulářem Change of subjects. Změna ovšem musí být schválena oběma stranami – tedy především zahraniční univerzitou!

V případě, že některým studijním povinnostem v zahraničí nebudete schopni dostát, pak se takový případ řeší individuálně po návratu se studijní proděkankou.
V takovém případě je nutností dodat sylabus dotyčného zahraničního předmětu a písemné potvrzení zahraničního garanta oboru s přesnou specifikací, jakou část předmětu a v jakém rozsahu (počtem hodin) jste absolvovali, a to v podobě Certificate of Attendance.

MUDr. Rudolf Černý, CSc., fakultní koordinátor Erasmus+

Vytvořeno: 6. 11. 2015 / Upraveno: 6. 11. 2015 / Stanislava Palowska